مدیران خودروعصر خودرو

روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس :

فازهای ٦ تا٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی متصل شد

عصر بازار- روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: خط لوله فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی به پالایشگاه سوم ( پالایشگاه فازهای ۴ و ۵) این مجتمع متصل شد و به بهره برداری رسید.

فازهای ٦ تا٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی متصل شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، با آغاز بهره برداری از خط لوله اتصال فارهای 6،7و 8 به پالایشگاه سوم روزانه سه میلیون متر مکعب گاز ترش این فازها به این پالایشگاه منتقل می شود.
  ظرفیت این خط لوله انتقال گاز ترش فازهای 6، 7و 8 به پالایشگاه فازهای 4 و 5 پارس جنوبی، 11 میلیون متر مکعب در روز است و در صورت نیاز به افزایش خوراک مصرفی با حداکثر ظرفیت، حدود١٣ میلیون متر مکعب گاز ترش را به پالایشگاه فازهای مقصد انتقال خواهد داد.
  خط لوله یاد شده باهدف پشتیبانی از سکوهای دریایی فازهای 4 و 5 پارس جنوبی، استفاده از ظرفیت های موجود در فازهای 6، 7و 8 و توان شیرین سازی در پالایشگاه فازهای ٤ و ٥ پارس جنوبی احداث شده و به بهره برداری رسیده است.
  طرح احداث خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای 4 و 5 به فازهای 6، 7و 8 پارس جنوبی به طول 1700 متر و با کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس و توسط شرکت صنعت سازه ثمین اجرایی شده است.
  هم اکنون بخش فراساحل فازهای 4 و 5 با ظرفیت برداشت روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان پارس جنوبی درحال بهره برداری است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی