عصر خودرو

جزییات قراردادهای اختیار معامله سکه طلا سررسید آبان

عصر بازار- فرآیند تحویل قراردادهای اختیار معامله سکه طلا سررسید آبان ماه ۹۶ توسط بورس کالا اعلام شد.

جزییات قراردادهای اختیار معامله سکه طلا سررسید آبان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا، فرآیند تحویل قراردادهای اختیار معامله سکه طلا سررسید آبان ماه 96 توسط بورس کالا اعلام شد که بر این اساس مشتریان و کارگزاران معاملات قراردادهای اختیار معامله سکه طلا می رساند فرآیند تحویل این قرارداد در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 29 و 30 آبان ماه جاری با در نظر گرفتن شرایط زیر انجام خواهد شد.

  1. درخواست‌های اعمال ارائه شده خریداران و ایفای تعهدات فروشندگان در نمادهای در زیان، وارد فرآیند تحویل نخواهند شد.

  2. با توجه به اینکه احتمال دارد مشتریان مجموعه‌ای از موقعیت‌های هم‌جهت موقعیت خرید در Call و موقعیت فروش در Put یا موقعیت فروش در Call و موقعیت خرید در Put داشته باشند، تخصیص سکه‌های دریافتی و وجوه واریزی مشتریان از در سودترین نماد و به شرح زیر انجام خواهد شد:

  همچنین در خصوص سکه های تحویل داده شده، تخصیص ابتدا از در سودترین قرارداد Call و سپس از در سودترین قرارداد Put، انجام خواهد شد. بدین مفهوم که وجوه واریز شده، ابتدا به منظور اعمال قراردادهای Call مشتری «به ترتیب از کمترین قیمت اعمال» و باقیمانده آن به منظور ایفای تعهدات قراردادهای Put وی «به ترتیب از بیشترین قیمت اعمال» لحاظ خواهد شد.

  3. مشتریان فروشنده در قرارداد Put، که به منظور ایفای تعهدات خود موظف به واریز ارزش قرارداد هستند باید وجوه مورد نیاز ایفای تعهداتشان، بدون در نظر گرفتن وجوه تضمین لازم بلوکه شده موقعیت‌های باز در سررسید آبان ماه 96 و «سایر سررسیدها» باشد.

  4. مرجع قیمت نقدی سکه طلا در آخرین روز معاملاتی، قیمت سکه در ساعت 13:15 اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران است.

  این گزارش می‌افزاید: فرآیند تحویل فیزیکی قرارداد اختیار معامله سکه سررسید آبان ماه 96 مطابق فرآیند اعلامی بورس کالا انجام خواهد پذیرفت. بنابراین کلیه مشتریان فروشنده دارای موقعیت باز و خریدارانی که درخواست اعمال خود را ارائه کرده باشند موظفند براساس فرآیند اعلام شده اقدام نمایند.

  گفتنی است، قرارداد اختیار معامله یا آپشن «option» قراردادی است بین خریدار و فروشنده، به ‌نحوی که خریدار از فروشنده اختیار معامله حق خرید یا فروش یک دارایی را در یک قیمت معین خریداری می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۹ هفته نامه
  • شماره ۱۴۸ بازار
  • شماره ۱۴۷
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو