عصر خودرو

در تاریخ ۹۴.۰۴.۱۴

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی

عصر بازار: در معاملات امروز ۹۴.۰۴.۱۴در بازار برق بورس انرژی۲,۹۳۹ مگاوات برق به ارزش ۳۷ میلیارد و ۷۴۴ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، رشدی حدود ۲ برابری را نشان می دهد.

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از مبین سرمایه، میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی)پس از پنج روز روند نزولی شدید، در معاملات امروز متوقف شد و اندکی رشد را معادل 0.6 درصد به ثبت رساند.

  نمودار میانگین وزنی قیمت:


  همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند نزولی و پرشتاب روزهای گذشته قیمت، قبل از رسیدن به محدوده حمایتی یک ماه اخیر خود (خط قرمز رنگ) متوقف شده و کمی صعود را نشان می دهد اما تا زمانی که این صعود با حجم بالای معاملات تداوم نداشته باشد نمی توان آنرا اتمام روند نزولی و شروع روند صعودی تلقی کرد و امکان نزول دوباره قیمت نیز وجود دارد.
  در معاملات امروز بازار برق بورس انرژیبا توجه به کاهش قیمت فروش در سررسیدهای مرداد ماه از سوی نیروگاهها و اقبال شرکت های توزیع به خرید در این قیمت ها، شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات بودیم.
  آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

  بررسی روند نماد 13940424 :
  نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940424 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است روند نزولی انتهای دوره در معاملات امروز شیب بیشتری به خود گرفته و قیمت در محدوده 530,000 ریال قرار دارد.
  روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در انتهای دوره روندی با ثبات در محدوده 539,000 ریال بوده است.
  همانطور که مشاهده می شود قیمت های امسال در ابتدای دوره نسبت به سال گذشته به مراتب بالاتر بوده اما در انتهای دوره و با توجه به روند نزولی شدید قیمت، پایین تر از قیمت های سال گذشته معامله می شود.
  در این نماد تا به امروز 999مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات07/04/1394 با 538 مگاوات می‌باشد.

  روند نماد 13930424 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

   

  برچسب ها