عصر خودرو

افزایش ۱۱ درصدی قیمت آیفون۷

عصر بازار- رونمایی و فروش محصولات شرکت اپل همیشه تب وتاب بالایی را در خریداران و طرفداران محصولات دیجیتال ایجاد کرده است، این در حالی است که آغاز فروش آخرین محصول اپل در انگلستان موجی از نارضایتی را در این کشور به همراه داشت.

افزایش ۱۱ درصدی قیمت آیفون۷
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری  «عصر بازار»، به نقل از پایگاه خبری سی.ان.ان، بریتانیایی هایی که خواستار خرید آیفون 7 هستند، باید مبلغ بالاتری را نسبت به آمریکایی ها بپردازند، تنها دلیل این اتفاق برکسیت عنوان شده است. درحالی که در آمریکا آیفون 7 به قیمت آیفون S6 به فروش می رسد و شامل مالیات نیز نمی شود.
    طبق آمارهای منتشر شده، ارزان ترین آیفون  7با 32  GBحافظه داخلی به قیمت 599 پوند معادل با 799 دلار در انگلیس قیمت گذاری شده است. این در شرایطی است که آیفون S6 به قیمت 539 پوند در دسترس مشتریان قرار می گرفت درواقع آیفون 7 ، 11 درصد افزایش قیمت داشته است. طبیعی است که خریداران انگلیسی از این وضعیت ناراضی هستند و تا به امروز شکایت های زیادی را در رسانه های اجتماعی مطرح کردند.
    شرکت اپل در مقابل پرسش پایگاه خبری سی.ان.ان مبنی برعلت افزایش قیمت این محصول در انگلیس گفت: تنها علت این گرانی، افت آشکار 11 درصدی ارزش پوند انگلیس در مقابل دلار آمریکا است که این مسئله نشات گرفته از رای مردم به خروج از اتحادیه اروپا در ماه ژوئن است.
    همچنین قیمت سایر محصولات اپل از جمله رایانه های مک، آیپد و لوازم جانبی نیز در بریتانیا، افزایش قیمت داشته است.

    برچسب ها