عصر خودرو

در جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی صورت گرفت؛

تفویض اختیارات تمدید سپرده‌گذاری‌های ارزی به هیات عامل صندوق توسعه ملی

عصر بازار- اعضای هیات امنای صندوق توسعه ملی تداوم استفاده از شیوه‌نامه‌های وصول مطالبات صندوق، سرمایه‌گذاری‌های داخلی صندوق و بودجه مورد نیاز برای تکمیل سامانه اطلاعاتی-عملیاتی این صندوق را تصویب کردند.

تفویض اختیارات تمدید سپرده‌گذاری‌های ارزی به هیات عامل صندوق توسعه ملی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی ظهر امروز سه‌شنبه -19 تیر 1403- به ریاست «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری و با حضور سایر اعضا برگزار شد.

  در این جلسه ضمن تجلیل از مقام شهدای دولت، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی، گزارشی از عملکرد این صندوق و سه شرکت زیرمجموعه را ارائه کرد.

  ‎اولین مصوبه جلسه امروز تاکید بر تداوم‌ استفاده از شیوه‌نامه‌های وصول مطالبات صندوق توسعه ملی و سرمایه‌گذاری داخلی صندوق به عنوان دو یادگار شهید رئیسی بود و مقرر شد در جلسه هیئت امنای بعدی گزارش اجرای آنها ارائه شود.

  ‎همچنین بودجه مورد نیاز برای تکمیل سامانه اطلاعاتی-عملیاتی صندوق توسعه ملی تصویب و مقرر گردید مراحل تکمیل این سامانه اجرایی شود.

  ‎در این جلسه همچنین اختیارات تمدید سپرده‌گذاری‌های ارزی به هیئت عامل صندوق توسعه ملی تفویض شد.

  گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی نشان می‌دهد که صندوق در این سه سال 5.7 میلیارد دلار طرح تامین مالی تعهدی برای واحدهای تولیدی‌ بخش خصوصی و بیش از 16 میلیارد دلار قراردادهای تامین مالی در دست اجرا دارد.

  ورودی منابع صندوق توسعه ملی در سه سال گذشته بالغ بر 28 میلیارد دلار بوده است.

  برچسب ها