عصر خودرو

نماینده مجلس دوازدهم مطرح کرد:

نقش‌آفرینی بازار سرمایه در رونق تولید

تحقق توسعه پایدار با پیش‌بینی پذیری اقتصاد

عصر بازار- مصطفی مطورزاده، نماینده مجلس دوازدهم با اشاره به این که توسعه پایدار با پیش‌بینی پذیری اقتصاد محقق می‌شود، بیان کرد: بازار سرمایه با ابزارهای متنوع و گوناگونی که در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد، بستری مناسب جهت تامین مالی است.

نقش‌آفرینی بازار سرمایه در رونق تولید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا، مصطفی مطورزاده، با بیان این که بازار سرمایه از ارکان مهم و اساسی اقتصاد و مرکزی برای تامین مالی شرکت‌های تولیدی و خدماتی در عرصه اقتصادی است گفت: با مشارکت بیش از پیش مردم در عرصه اقتصادی و جذب آنها به سمت سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه می‌توان گام‌های بزرگی برای رونق و توسعه واحدهای تولیدی در کشور برداشت.

  جایگاه بورس در جهش تولید

  مطورزاده با تاکید بر جایگاه بازار سرمایه در تحول و جهش تولید در اقتصاد، اظهار داشت: این بازار در بین دیگر بازارهای مالی جایگاه بسیار قابل توجه و پررنگی را ایفا می‌کند و سازمان بورس و اوراق بهادار در بین دستگاه‌های دولتی، کلیدی‌ترین نقش را در جمع آوری نقدینگی‌ها و سرمایه‌های مردم و هدایت آن به سمت تولید بر عهده دارد.

  اهمیت بخش خصوصی در پیش بینی پذیر شدن اقتصاد

  این نماینده مجلس، در ادامه پیش‌بینی پذیری اقتصاد را ضروری خواند و به سنا گفت: پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد، یکی از موارد مهم و اساسی است که می‌تواند منجر به توسعه پایدار در اقتصاد شود.

  وی در ادامه با تاکید بر این که پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد با حضور پررنگ بخش خصوصی امکان‌پذیر است، اظهار داشت: ابلاغ دستورات یک شبه و خلق‌الساعه برخی قوانین و مقررات، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها، سرمایه‌گذاران اقتصادی چه در داخل و خارج کشور را با مشکل مواجه کرده و قدرت تصمیم‌گیری را از سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی کشور سلب می‌کند بنابراین بهتر است در مسیر تثبیت برخی قوانین و مقررات اقدام و نظارت بیشتری صورت گیرد.

  دستورالعمل‌های خلق‌الساعه

  این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی، دولت می‌بایست باید با کاهش صدور دستورالعمل‌های خلق‌الساعه و پیش‌بینی پذیر شدن اقتصاد زمینه لازم را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم آورده و موجب خروج سرمایه‌گذاران از کشور نشود.

  مطورزاده با یادآوری این که بازار سرمایه با حمایت دولت و مجلس می‌تواند برای رشد اقتصاد کشور نقش‌آفرینی کند، افزود: یکی از الزامات اساسی رونق تولید، فراهم کردن بسترهای مناسب جهت تأمین مالی و سرمایه مورد نیاز شرکت‌ها است که بازار سرمایه با ابزارهای متنوع و گوناگونی که در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد، بستری مناسب جهت تأمین مالی آنها است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امرز ۴۰۲
    • بازار امروز ۴۰۱
    • بازار امروز ۴۰۰
    • بازار امروز ۳۹۹
    • بازار امروز ۳۹۸
    • بازار امروز ۳۹۷
    • بازار امروز ۳۹۶
    • بازار امروز ۳۹۵
    • بازار امروز ۳۹۴
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو