عصر خودرو

۲۰خرداد‌ماه در بورس انرژی ایران رقم خورد معامله بالغ بر ۴۱ هزار تن گاز مایع در رینگ بین‌الملل

عصر بازار- ۷۸ معامله برق در تابلو مشتقه بورس انرژی ایران طی روز یکشنبه بیستم خرداد‌ماه به ثبت رسید؛ در این معاملات بالغ بر ۴ میلیون کیلووات برق معادل ۹۱۰ میلیون کیلووات ساعت به فروش رفت.

۲۰خرداد‌ماه در بورس انرژی ایران رقم خورد معامله بالغ بر ۴۱ هزار تن گاز مایع در رینگ بین‌الملل
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از بورس انرژی، به این ترتیب ارزش ریالی معاملات ثبت شده در تابلوی مشتقه برق به هزار و 154 میلیارد ریال رسید. همچنین در این روز تابلو فیزیکی برق بورس انرژی نیز میزبان 3 معامله با مجموع ارزش ریالی 3 میلیارد و 839 میلیارد ریال بود. این در حالی بود که در دومین روز از هفته برق سبز نیز از بورس انرژی مورد دادوستد قرار گرفت. یک معامله به ارزش 2 میلیارد و 721 میلیون ریال در تابلو فیزیکی برق سبز و 17 معامله در تابلو مشتقه برق سبز بورس انرژی با مجموع ارزش 369 میلیارد ریال انجام شد. به این ترتیب ارزش ریالی کل معاملات برق انجام شده از بازار برق بورس انرژی برای روز یکشنبه بیستم خرداد‌ماه به حدود 1529 میلیارد ریال رسید.

  گاز مایع محصول پرتقاضا در رینگ بین‌الملل

  41 هزار و 500 تن گاز مایع از رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران مورد معامله قرار گرفت و این موضوع ارزش ریالی این بازار را 8 هزار و 213 میلیارد ریالی کرد. در معاملات روز یکشنبه بیستم خردادماه شرکت پالایش نفت تهران بالغ بر 40 هزار تن گاز مایع را با قیمت پایه 440 دلار به ازای هر تن در این رینگ عرضه کرد؛ برای این میزان محصول تقاضایی 2 برابری یعنی 80 هزار تنی به ثبت رسید و به این ترتیب کل گاز مایع عرضه‌شده به فروش رفت. البته برتری تقاضا نسبت به عرضه باعث رقابت قیمتی متقاضیان نشد و کل محصول عرضه شده در نرخ پایه مورد دادوستد قرار گرفت. مجموع ارزش ریالی فروش 40 هزار تن گاز مایع شرکت پالایش نفت تهران برابر 7 هزار و 934 میلیارد ریال بود. همچنین در دومین روز هفته شرکت پالایش گاز فجر جم نیز هزار و 500 تن گاز مایع را در رینگ بین‌الملل عرضه کرد که کل این محصول نیز به فروش رفت و ارزش ریالی 278 میلیارد ریالی را در این بازار رقم زد.

  پالایش نفت آبادان فروشنده موفق رینگ داخلی در روز 20 خرداد

  بررسی داده‌های وب‌سایت بورس انرژی ایران از فروش 8 هزار و 872 تن کالا در زیرگروه نفت، گاز و سایر حامل‌های انرژی با مجموع ارزش ریالی 2هزار و 71 میلیارد ریالی از این رینگ حکایت دارد. بیشترین حجم فروش کالا از این رینگ مربوط به نفتای سبک پالایش نفت آبادان بود؛ این شرکت در این روز 5 هزار تن از این محصول را در رینگ داخلی عرضه کرد که کل محصول عرضه شده موردمعامله قرار گرفت و ارزش ریالی هزار و 154 میلیارد ریالی را برای این رینگ رقم زد. همچنین شرکت پالایش نفت آبادان طی روز بیستم خرداد‌ماه موفق به فروش هزار و 500 تن نفتای سنگین با مجموع ارزش ریالی 346 میلیارد ریال از این بازار نیز شد. سی‌او محصول بعدی پرفروش در این رینگ بود که هزار تن از این کالا توسط شرکت پالایش نفت آبادان روانه این بازار شد و با مجموع ارزش ریالی 200 میلیارد ریالی به فروش رفت.

  مهم‌ترین عرضه‌های پیش‌رو

  رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی برای روز دوشنبه 21 خرداد‌ماه میزبان عرضه‌های متعددی است؛ ازجمله نکات حائز اهمیت در معاملات این روز؛ چندین عرضه متانول از سوی شرکت‌های مختلف است. در این روز شرکت متانول کاوه برابر 2هزار و 150 تن متانول، شرکت پتروشیمی شیراز هزار و 700 تن، شرکت پتروشیمی بوشهر هزار تن متانول، شرکت آرتا انرژی 950 تن متانول، شرکت پتروشمی فناوران 912 تن متانول، شرکت پتروشیمی مرجان 500 تن متانول و شرکت صنایع پتروشیمی سبلان نیز 200 تن متانول را در رینگ داخلی بازار فیزیکی عرضه می‌کنند. رینگ بین‌الملل نفت، گاز و سایر حامل‌های انرژی نیز در روز 21 خرداد‌ماه میزبان عرضه‌های متعددی است؛ شرکت نفت ستاره خلیج فارس از جمله واحدهای پتروشیمی است که در این روز عرضه‌های متعددی را در رینگ بین‌الملل انجام می‌دهد؛ از جمله این عرضه‌ها عبارتند از 35 هزار تن نفتا، 30 هزار تن نفتای سفید، 10 هزار تن بوتان، 10 هزار تن گاز مایع و 280 هزار بشکه نفت سفید. شرکت پالایش نفت اصفهان نیز برای روز 21خرداد‌ماه چندین عرضه در رینگ بین‌الملل دارد؛ از جمله آن می‌توان به عرضه 4 هزار تن گاز مایع و 20 هزار مترمکعب حلال 402 را اشاره کرد.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امرز ۴۰۲
    • بازار امروز ۴۰۱
    • بازار امروز ۴۰۰
    • بازار امروز ۳۹۹
    • بازار امروز ۳۹۸
    • بازار امروز ۳۹۷
    • بازار امروز ۳۹۶
    • بازار امروز ۳۹۵
    • بازار امروز ۳۹۴
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو