عصر خودرو

از امروز به مدت دو هفته

پذیره‌نویسی سهام شرکت فولادی در فرابورس

عصر بازار- پذیره‌نویسی سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس با نماد «فصباح» از امروز (دوشنبه) به روش سلب حق تقدم در فرابورس ایران آغاز شد.

پذیره‌نویسی سهام شرکت فولادی در فرابورس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، شرکت صبا فولاد خلیج فارس بر اساس مصوبه مجمع فوق‌العاده 5 مهر امسال، سرمایه خود را با سلب حق تقدم خرید سهام از سهامداران فعلی و صدور سهام جدید از مبلغ 5500 ریال به 50 هزار میلیارد ریال افزایش دهد.

  افزایش سرمایه این شرکت با هدف تامین بخشی از مخارج سرمایه‌ای مورد نیاز جهت اجرای طرح احداث واحد احیای مستقیم با ظرفیت سالانه 1.76 میلیون تن بریکت گرم انجام می‌شود.
  بدین ترتیب پذیره‌نویسی 9 میلیارد و 196 میلیون سهم این شرکت به قیمت هر سهم 4839 ریال از امروز 29 آبان به مدت 15 روز کاری انجام خواهد شد.
  از ارکان این پذیره‌نویسی می‌توان از کارگزاری صبا جهاد به عنوان عامل و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان متعهد پذیره‌نویسی نام برد. این صندوق تعهد داده است که در 5 روز پایانی مدت پذیره‌نویسی نسبت به خرید کل سهام باقی‌مانده اقدام کند.
  میزان سهام قابل خریداری از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی نیز حداقل 1 سهم و حداکثر 9 میلیارد و 196 میلیون و 114 هزار و 900 سهم در نظر گرفته شده است.
  با توجه به اینکه پذیره‌نویسی سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس از طریق سامانه معاملاتی فرابورس ایران انجام می‌شود، متقاضیان خرید سهام باید از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس در بازه زمانی تعیین شده اقدام به ثبت سفارش کنند.
  سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس در تیرماه 1402 در فرابورس عرضه اولیه شده و با نماد «فصبا» در بازار دوم فرابورس معامله می‌شود.