عصر خودرو

تورم روستا‌ها ۴ درصد بیشتر از تورم شهری

عصر بازار- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: طی سال‌های ۹۵ تا ۱۴۰۰، ۴۵۰ هزار نفر برگشت به روستا داشتند و در دو سال دولت سیزدهم این روند ادامه داشته است.

تورم روستا‌ها ۴ درصد بیشتر از تورم شهری
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، امیرحسین مدنی گفت: هزینه زندگی در روستا‌ها گران شده و یک بخشی به دلیل سبک زندگی و استفاده از موضوعات اعم از خوراک، پوشاک و موضوعات این چنینی است که تامین آن از خود روستا نیست و باید از شهر تامین شود.

  به گفته معاون توسعه روستایی و منطق محروم کشور و دبیر شورای عالی جهاد سازندگی در گذشته حتی میوه خشک کردن هم با دستگاه‌های دستی بود. زمانی که قرار است خرید از یک مسافت دور‌تر تامین شود هزینه‌ها افزایش می‌یابد همچنین استفاده از لباس‌های خاص یا معمولی باعث شده است که هزینه زندگی در روستا بالاتر از شهر باشد.

  او گفت: تورم هر درصدی بوده در سال‌های مختلف سه یا چهار درصد در روستا‌ها نسبت به شهر افزایش داشته است. یک موضوع اساسی که وجود دارد روستا از ماهیت اصلی خود به دلیل تقلیدی که از زندگی شهری کرده‌اند فاصله گرفته‌اند.

  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم با تاکید بر اینکه نرخ تورم در روستا‌ها بالاتر از شهرها است، گفت: همچنین یکی از مشکلات روستا حمل و نقل است. معیشت مردم وام اشتغال نیست. مصوبات خوبی را برای روستا در شورای عالی جهاد سازندگی گذراندیم که یکی از آن‌ها نهضت مدرسه‌سازی است.

  او گفت: طی سال‌های 95 تا 1400 تعداد 450 هزار نفر برگشت به روستا داشتند یا به عبارت دیگر مراجعت از شهر به روستا انجام شده و طی دو سال دولت سیزدهم هم این روند ادامه داشته است.

  برچسب ها