عصر خودرو

کارشناس بازار سرمایه:

سهامداران از رفتار هیجانی بپرهیزند

لزوم گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس

عصر بازار- یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که بسیاری از معامله‌گران در بازار سهام به سبب نداشتن تحلیل و دیدگاه بلندمدت به صورت لحظه‌ای و هیجانی رفتار می‌کنند، گفت: به منظور کنترل هیجان بازار می‌بایست ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم گسترش یابد.

سهامداران از رفتار هیجانی بپرهیزند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، سعید درخشانی ضمن تاکید بر ارزندگی بازار سهام اظهار کرد: باتوجه به نرخ 42 هزارتومانی دلار در مرکز مبادلات، قیمت‌ جهانی بسیاری از کامودیتی‌ها و ... P/E بازار در محدوده 8-7 قرار گرفته به همین خاطر نه تنها در بازار سرمایه حبابی حس نمی‌شود، بلکه می‌توان گفت بازار سرمایه از سایر رقبای خود نیز بازمانده است.

  این کارشناس بازار سرمایه افزود: سال 99 با تشویق مردم به ورود مستقیم به بورس و عدم تناسب منابع ورودی و خروجی بازار سرمایه، شرایط خاص بحران کرونا و تحولات مربوط به تحریم‌ها، P/E بازار به صورت بی‌سابقه‌ای رشد کرد.

  وی در ادامه گفت: اکنون بازار سرمایه به نسبت سایر بازارهای موازی در شرایط ارزنده‌ای قرار دارد، نوسان در ذات بازارهای مالی است و سرمایه‌گذاران به منظور کسب بازدهی بیشتر، می‌بایست از رفتارهای هیجانی بپرهیزند و بهترین ابزار کنترل هیجان، سرمایه‌گذاری غیرمستقیم است.

  درخشانی ادامه داد: بسیاری از معامله‌گران در بازار سهام به سبب نداشتن تحلیل و دیدگاه بلندمدت به صورت لحظه‌ای و هیجانی رفتار می‌کنند، این در حالی است که در کشورهای تورمی همانند ایران، سودسازی در بلند مدت محقق می‌شود.

  وی تصریح کرد: سازمان بورس باید براساس شرایط بازار، عرضه‌های اولیه و پذیره‌نویسی‌ شرکت‌پروژه‌ها را آغاز کند و با اقدام مناسب در این حوزه سرمایه‌گذاران در راستای تزریق منابع به سمت بازار تشویق خواهند شد. ضمن اینکه به منظور کنترل هیجان بازار می‌بایست ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم گسترش یابد.

  برچسب ها