عصر خودرو

کاهش قیمت طلای جهانی

عصر بازار- قیمت طلا امروز(پنجشنبه) با افزایش ارزش دلار جهانی کاهش یافت، در حالی که کاهش نگرانی‌ها در مورد سیستم بانکی جهانی باعث کاهش مسیرهای امن به طلا شد.

کاهش قیمت طلای جهانی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 6 و 25 دقیقه صبح به وقت شرقی با 6.4 درصد کاهش به 1958 دلار و 20 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با 0.33 درصد کاهش به 1959 دلار و 20 سنت رسید.

  شاخص دلار 0.1 درصد بالاتر بود که باعث شد شمش برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند ارزان‌تر باشد.

  بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار در انتظار داده‌های مربوط به هزینه‌های مصرف شخصی ایالات‌متحده، معیار تورم ترجیحی فدرال‌رزرو و سرنخ‌های بیشتر سیاست پولی فدرال رزرو هستند که این داده‌ها در روز جمعه ارائه می‌شود.

  مایکل بار، معاون نظارت فدرال رزرو اظهار کرد که فدرال رزرو تصمیمات نرخ بهره خود را جلسه تا جلسه اتخاذ خواهد کرد و شرایط مالی را در کنار سایر عوامل در نظر خواهد گرفت.

  بر اساس ابزار انتظارات نرخ بهره‌ای CME ، بازارها با احتمال 41.2 درصدی فدرال رزرو برای ماه مه نرخ بهره را 25 واحد افزایش می‌دهند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 23.29 دلار و پلاتین 0.5 درصد کاهش یافت و به 962 دلار و 88 سنت رسید و پالادیوم با 0.2 درصد کاهش به 1436 دلار و 85 سنت رسید.

  برچسب ها