عصر خودرو

جزئیات عرضه اولیه هفته جاری

عصر بازار- بازار سرمایه پس از حدود سه ماه میزبان یک عرضه اولیه خواهد بود و روز سه‌شنبه نماد "فروژ" در فرابورس عرضه خواهد شد.

جزئیات عرضه اولیه هفته جاری
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، سه‌شنبه (27 دی) عرضه اولیه سهام شرکت صنایع فرو آلیاژ ایران با نماد معاملاتی "فروژ" در قالب 110 میلیون سهم معادل 10 درصد از کل سهام شرکت به روش ترکیبی انجام خواهد شد.

  حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی در مرحله نخست دو میلیون و 750 سهم بوده و حداکثر تعداد سهام  قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در مرحله دوم 110 سهم است.

  در عرضه به روش ترکیبی، در روز عرضه پنج درصد سهام شرکت به صندوق‌ها عرضه می‌شود و کشف قیمت توسط صندوق‌ها صورت می‌گیرد. پس از کشف قیمت توسط صندوق‌ها عموم مردم می‌توانند در قیمت ثابت سهم را خریداری کنند.

  در مرحله نخست عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط به روش حراج انجام می‌شود و سهم دامنه قیمتی ندارد.

  قیمت ارزش‌گذاری شده برای هر سهم 39هزار و 688 ریال است. قیمت عرضه در مرحله دوم مطابق قیمت کشف شده در مرحله نخست خواهد بود و تعداد کل سهام قابل عرضه به عموم مردم نیز 55 میلیون سهم است.

  بر اساس این گزارش، عرضه به روش ترکیبی عرضه‌ای است که در آن در مرحله اول نسبت مشخصی از ورقه بهادار قابل عرضه به روش ثبت سفارش جهت کشف قیمت به سرمایه‌گذاران واجد شرایط عرضه شده و در مرحله دوم به قیمت کشف‌شده به روش قیمت ثابت به سایر سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود.

  پیش از این نیز "توسن" در تاریخ 23 شهریورماه سال قبل به روش ترکیبی و طی دو مرحله عرضه شده بود.

  برچسب ها