عصر خودرو

تجارت روسیه و چین به حدود ۱۳۰ میلیارد دلار رسید

عصر بازار- معاون نخست وزیر روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که تجارت این کشور با چین به رشد خود ادامه داده و در ۹ ماه اول سال جاری میلادی به ۱۲۹ میلیارد دلار رسیده است.

تجارت روسیه و چین به حدود ۱۳۰ میلیارد دلار رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، دیمیتری چرنیشنکو، معاون نخست وزیر روسیه طی اظهاراتی در روز جمعه اعلام کرد که تجارت این کشور با چین به رشد خود ادامه داده و در 9 ماه اول سال جاری میلادی به 129 میلیارد دلار رسیده است.

  معاون نخست‌وزیر روسیه که از طریق تماس تصویری در بیست و ششمین نشست عادی بین روسای دولت چین و روسیه صحبت می‌کرد، اعلام کرد که گردش مالی تجاری دو کشور در سه فصل اول امسال نزدیک به 30 درصد افزایش یافته است.

  چرنیشنکو گفت: چین یک شریک تجاری و کلیدی ماست. با وجود چالش های خارجی، روابط ما در همه جهات در حال توسعه است. وظیفه اصلی برای دوره پیش رو، تحکیم پویایی مثبت در رشد تجارت است.

  این مقام روسی همچنین تأکید کرد که شراکت دو کشور در زمینه های مختلف شاهد حرکت قوی است و روسیه می خواهد برای توسعه بیشتر روابط با چین همکاری کند.

  ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ماه سپتامبر از روابط قوی اقتصادی با پکن استقبال و اعلام کرد که در سال 2021 تجارت دو کشور به رکورد 146 میلیارد دلار رسیده است.

  در اوایل سال جاری میلادی، سفیر پکن در مسکو ابراز امیدواری کرد که تجارت دوجانبه در سال جاری به 200 میلیارد دلار برسد.

  وی تاکید کرد: با وجود چالش‌های ناشی از همه‌گیری کووید-19، رکود اقتصاد جهانی و شرایط دشوار بین‌المللی و منطقه‌ای، همکاری‌های اقتصادی نتایج بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.

  برچسب ها