عصر خودرو

ثبت کمترین نرخ تورم سالیانه دی‌ماه در قم و تهران

عصر بازار- براساس تازه‌ترین آمار منتشره مرکز آمار ایران، کمترین نرخ تورم سالیانه دی‌ماه مربوط به استان‌های تهران و قم به ترتیب با ۳۹.۱ و ۳۸.۵ درصد است.

ثبت کمترین نرخ تورم سالیانه دی‌ماه در قم و تهران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، مرکز آمار ایران جزییات نرخ تورم در استان‌های مختلف در دی ماه 1400 را منتشر کرد.

  نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی‌ماه ١٤۰۰ برای خانوارهای کشور به عدد ٤٢.2 درصد رسید. بیشترین نرخ تورم 12 ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با 50 درصد و کمترین آن مربوط به استان قم  با 38.5 درصد است.

  همچنین تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور ٣٥.9 درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ٤٤.٣ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٢٨.9 درصد است.

  وضعیت نرخ تورم خانوارهای شهری

  در دی‌ماه امسال بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به تهران با ٣.٩ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به زنجان با منفی چهار دهم درصد است.

  درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٣٥.8 درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ٤٢.٩ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٢٨.٤ درصد است.

  نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی‌ماه ١٤۰۰ برای خانوارهای شهری به عدد ٤١.8 درصد رسید. بیشترین نرخ تورم 12 ماهه مربوط به استان‌های زنجان و ایلام با 49 درصد و  کمترین آن مربوط به  استان قم با ٣٨.٥ درصد است.

  نرخ تورم خانوارهای روستایی در دی 1400

  در دی‌ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان‌های تهران و بوشهر با ٣.٦ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­ خوزستان با منفی نیم درصد است.

  تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای روستایی 36.5 درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان­ کهگیلویه و بویراحمد با ٤٧.١ درصد و کمترین آن مربوط به استان همدان با ٢٦.٣ درصد است.

  نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی‌ماه ١٤۰۰ برای خانوارهای روستایی به عدد 45.8 درصد رسید. بیشترین نرخ تورم 12 ماهه مربوط به استان­ کهگیلویه و بویراحمد با ٥٣.٦ درصد و کمترین آن مربوط به استان­‌ سیستان و بلوچستان با ٣٩.٨ درصد است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۲۱
    • بازار امروز ۳۲۰
    • بازار امروز ۳۱۹
    • بازار امروز ۳۱۸
    • بازار امروز ۳۱۷
    • بازار امروز ۳۱۶
    • بازار امروز ۳۱۵
    • بازار امروز ۳۱۴
    • بازار امروز ۳۱۳
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو