عصر خودرو

دلار بر مدار صعود

عصر بازار-درحالی که تنش‌ها بین روسیه و غرب بر سر اوکراین، سرمایه‌گذاران را به سمت ارزهای امن سوق داد و انتظار برای نتایج نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو آمریکا این هفته به پایان می‌رسد دلار به اوج ارزش دو هفته‌ای خود رسید.

دلار بر مدار صعود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، روسیه اعلام کرد: ایالات‌متحده 8500 سرباز خود را در حالت آماده‌باش قرار داده است تا در صورت تشدید بحران اوکراین، به اروپا اعزام شوند.

  به گفته تحلیلگران گروه آی‌اِن‌جی، با وجود قرار گرفتن بیشتر اقتصادهای اروپایی در معرض بحران، یورو ابزار جذابی برای خروج از طوفان فعلی نخواهد بود.

  در تاریخ پنجم ژانویه یورو در  پایین‌ترین سطح خود قرار گرفته بود اما شاخص دلار از آن زمان و طی دو هفته اخیره با 0.3 درصد افزایش به 96.19 یعنی بالاترین حد خود رسیده است.

  فدرال رزرو می‌تواند برنامه‌های خود را برای افزایش نرخ بهره و کاهش دارایی‌ها در اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات‌متحده و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن که ترازنامه آن را به بیش از 8 تریلیون دلار افزایش داده است، تثبیت کند.

  دیدگاه‌های تحلیلگران درباره این نشست متفاوت است؛ دویچه بانک در ماه‌های آینده احتمال افزایش نرخ در ماه مارس و 6 یا هفت افزایش در سال جاری را اعلام کرد اما تحلیلگران گروه آی‌اِن‌جی می‌گویند: اگر کاهش ترازنامه فدرال رزرو منجر به عادی‌سازی سیاست‌ها شود می‌تواند پیش‌بینی‌ها را برای افزایش نرخ بهره کاهش دهد.

  بازارهای پول با احتمال 85 درصد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو 25 واحد پایه در ماه مارس و 3 تا 1.0 درصد در پایان سال را قیمت‌گذاری می‌کنند.

  ین در برابر یورو 0.2 درصد افزایش یافت و 0.2 درصد در برابر دلار سقوط کرد و در فاصله قابل‌توجهی از بالاترین سطح یک ماهه باقی ماند.

  فرانک سوئیس در برابر یورو 0.2 درصد کاهش یافت و به 1.0374 رسید که اندکی کمتر از 1.0298 به‌عنوان بالاترین میزان از سال 2015 تاکنون بوده است.

  بیت کوین از زمان رسیدن به رکورد 69هزار دلاری در نوامبر تقریبا ارزش خود را به نصف کاهش داده است و در معاملات حدود 36412 دلار آمریکا یک درصد از دست داد و اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان 0.8 درصد کاهش یافت و به 2424 دلار آمریکا رسید.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۲۱
    • بازار امروز ۳۲۰
    • بازار امروز ۳۱۹
    • بازار امروز ۳۱۸
    • بازار امروز ۳۱۷
    • بازار امروز ۳۱۶
    • بازار امروز ۳۱۵
    • بازار امروز ۳۱۴
    • بازار امروز ۳۱۳
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو