عصر خودرو

معامله گر یک شرکت کارگزاری:

بورس کالا فردا میزبان عرضه DOP است

عصر بازار- بورس کالای ایران فردا (چهارشنبه ۶ بهمن ماه) میزبان عرضه دی اکتیل فتالات است؛ بر اساس مصوبه ۲۲ آذرماه معاونت معادن و فرآوری مواد وزارت صمت، خریداران دی اتیل هگزانول به عرضه DOP در بورس کالا ملزم هستند.

بورس کالا فردا میزبان عرضه DOP است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از کالاخبر، موسوی معامله گر کالای کارگزاری ملل پویا در خصوص عرضه DOP در بورس گفت: یکی از عرضه های فردای این محصول، از سوی شرکت کارا فیدار رادمان فراز صورت می گیرد و تناژ عرضه 66 تن اعلام شده است.

  این کارشناس بازارهای کالایی افزود: گروه صنعتی فیدار علاوه بر محصول DOP شرکت کارا فیدار رادمان فراز که فرآیند پذیرش محصول را گذرانده و اکنون آماده عرضه می شود محصول دو شرکت زیرمجموعه دیگر خود را در صورت موافقت کمیته عرضه بورس کالا، به زودی روی تابلو خواهد برد.

  وی ادامه داد: بنا بر اطلاعات رسیده حدود 20 شرکت عرضه کننده این محصول در حال طی کردن فرآیند پذیرش و در نتیجه عرضه DOP در بورس هستند.

  موسوی خاطرنشان کرد: روغن DOP از انواع روغن های پلاستی سایزر یا نرم کننده است که عمده مصرف آن به عنوان نرم کننده پی وی سی (پلی وینیل کلراید) است و جهت تولید انواع گرانول های پی وی سی شامل کابلی، شیلنگی، کفشی و سایر گرانول های تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در صنایع چرم مصنوعی و صنایع رنگ نیز کاربرد دارد اما عمده مصرف آن همان نرم کننده صنعت پی وی سی می باشد.

  به گفته این کارشناس از آنجایی که زمینه استفاده DOP در بازار بسیار گسترده است و صنایع بسیاری این ماده را مصرف می کنند لذا نیاز است که با فرهنگ سازی های لازم و اطلاع رسانی های به موقع نظیر محصول سیمان، شرایط مطلوبی برای عرضه این محصول و در نتیجه استقبال فعالان فراهم شود.

  وی DOP را ماده ای استراتژیک خواند و تاکید کرد: این ماده به لحاظ قیمت گذاری و تخصیص به مشتریان دچار چالش شده و بهترین راهکار از نگاه کارشناسان و وزارت صمت برای رهایی از این چالش ها و شفافیت عرضه، تقاضا و قیمت های کشف شده، عرضه این محصول در بورس کالا است.

  موسوی این اتفاق را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با اطلاع رسانی صحیح این عرضه ها و استقبال صنایع، شاهد کشف قیمت عادلانه برای عرضه کننده و خریدار در بورس کالا خواهیم بود.

  این گزارش می افزاید، علاوه بر شرکت کارا فیدار رادان فراز، شرکت پتروشیمی فارابی نیز DOP خود را در بازار فرعی بورس کالا عرضه خواهد کرد که تناژ این عرضه نیز 88 تن در نظر گرفته شده است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۲۱
    • بازار امروز ۳۲۰
    • بازار امروز ۳۱۹
    • بازار امروز ۳۱۸
    • بازار امروز ۳۱۷
    • بازار امروز ۳۱۶
    • بازار امروز ۳۱۵
    • بازار امروز ۳۱۴
    • بازار امروز ۳۱۳
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو