عصر خودرو

سه شنبه ۵ بهمن؛

شاخص بورس همچنان بر مدار نزول

عصر بازار- شاخص کل بازار بورس امروز (سه‌شنبه، پنجم بهمن‌ماه) با ۲۶ هزار و ۶۶۱ واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۲۰۸ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص بورس همچنان بر مدار نزول
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایرنا، در معاملات امروز بیش از 6 میلیارد و 345 میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش 36 هزار و 491 میلیارد ریال داد و ستد شد.

  همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با 6 هزار و 908 واحد کاهش به 317 هزار و 66 واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با چهار ‌هزار و 336 واحد افت به 199 هزار و 16 واحد رسید.

  شاخص بازار اول، 22 هزار و 468 واحد و شاخص بازار دوم، 44 هزار و 591 واحد کاهش داشتند.

  علاوه بر این در بین همه نمادها، موتوژن (بموتو) با 27 واحد، پدیده شیمی قرن (قرن) با 21 واحد، کارت اعتباری ایران کیش (رکیش) با 14 واحد، لنت ترمز ایران (خلنت) با هشت واحد، معادن منگنز ایران (کمنگنز) با هفت واحد، کاشی پارس (کپارس) با هفت واحد، آبسال (لابسا) با پنج واحد و تامین سرمایه امین (امین) با پنج واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

  در مقابل، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و 130 واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با یک ‌هزار و یک واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با 940 واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با 939 واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با 910 واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با 873 واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با 816 واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با 803 واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

  برپایه این گزارش، امروز نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران)، سایپا (خساپا) و پتروشیمی نوری (نوری) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

  گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه 745 میلیون و 540 هزار برگه سهم به ارزش 6 هزار و 349 میلیارد ریال داد و ستد شد.

  آخرین وضعیت شاخص فرابورس

  امروز شاخص فرابورس بیش از 289 واحد کاهش داشت و بر روی کانال 16 هزار و 954 واحد ثابت ماند.

  نمادهای توکاریل (توریل)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، شیر پگاه آذربایجان شرقی (غپآذر) و کلر پارس (کلر) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

  همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، پتروشیمی مارون (مارون) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۲۱
    • بازار امروز ۳۲۰
    • بازار امروز ۳۱۹
    • بازار امروز ۳۱۸
    • بازار امروز ۳۱۷
    • بازار امروز ۳۱۶
    • بازار امروز ۳۱۵
    • بازار امروز ۳۱۴
    • بازار امروز ۳۱۳
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو