عصر خودرو

جزئیات نرخ تورم در استان‌های مختلف اعلام شد؛

نرخ تورم ماهانه ۱۴ استان، کمتر از میانگین کل کشور

عصر بازار- بررسی آمارها نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه آبان‌ماه در ۱۴ استان کمتر از تورم میانگین کل کشور است.

نرخ تورم ماهانه ۱۴ استان، کمتر از میانگین کل کشور
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایرنا، مرکز آمار گزارش نرخ تورم استان‌های کشور در آبان ماه را اعلام کرد.

  براساس این گزارش نرخ تورم ماهانه آبان ماه 2.5 درصد شد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های کهگیلویه وبویراحمد و اردبیل با پنج درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به کرمان با 1.4 درصد افزایش است.

  نرخ تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور 35.7 درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به کهگیلویه و بویراحمد با 46.5 درصد و کمترین آن مربوط به سیستان و بلوچستان با ٢٧.٩ درصد است.

  نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١4۰۰ برای خانوارهای کشور به عدد 44.4 درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به ایلام با 52.2 درصد و کمترین آن مربوط به قم با 40 درصد است.

  خانوارهای شهری قم کمترین نرخ تورم سالیانه را داشتند

  براساس این گزارش در آبان ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به اردبیل با 5.١ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌ کرمان با ١.4 درصد افزایش است.

  تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای شهری کشور 35.3 درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به زنجان با 4٣.٧ درصد و کمترین آن مربوط به سیستان و بلوچستان با ٢6.6 درصد است.

  نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٤۰۰ برای خانوارهای شهری به عدد 43.6 درصد رسید. بیشترین نرخ تورم 12 ماهه مربوط به ایلام با 5١.٤ درصد و  کمترین آن  مربوط به استان قم با 40 درصد است.

  روستاییان همدان کمترین رشد نرخ تورم را ثبت کردند

  در آبان ماه امسال، بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به کهگیلویه وبویراحمد با 6.١ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به قزوین با ۰.٩ درصد افزایش است.

  تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای روستایی 37.4 درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به­ کهگیلویه و بویراحمد با 5٢.٩ درصد و کمترین آن مربوط به همدان با ٢6.6 درصد است.

  نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١4۰۰ برای خانوارهای روستایی به عدد 48.3 درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به ایلام با 55.٧ درصد و کمترین آن مربوط به  سیستان وبلوچستان با 4١.٩ درصد است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۰۸
    • بازار امروز ۳۰۷
    • بازار امروز ۳۰۶
    • بازار امروز ۳۰۵
    • بازار امروز ۳۰۴
    • بازار امروز ۳۰۳
    • بازار امورز ۳۰۲
    • بازار امروز ۳۰۱
    • بازار امروز ۳۰۰
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو