عصر خودرو

زعفران نگین، صدرنشین بازار آتی بورس کالا

عصر بازار- در هفته منتهی به ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰ در بازار مشتقه بورس کالای ایران ۹۷ هزار و ۴۷۱ قرارداد آتی به ارزش ۲۳۱۱ میلیارد و ۹۸۵ میلیون ریال منعقد شد و زعفران نگین کماکان صدرنشین این بازار است.

زعفران نگین، صدرنشین بازار آتی بورس کالا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از کالاخبر؛ معاملات قراردادهای آتی بورس کالای ایران بر پایه دارایی های زعفران نگین و پوشال، پسته، زیره سبز، نقره و صندوق طلا فعال است که در جریان معاملات هفته گذشته 84 هزار و 946 قرارداد آتی زعفران نگین بر پایه دو سررسید آبان و دی ماه امسال در حالی منعقد شد که ارزش حدود 1837 میلیارد و 79 میلیون ریالی در بازار مشتقه بورس کالا به ثبت رسید. زعفران به لحاظ حجم و ارزش معاملات با فاصله چشمگیر از سایر دارایی همچنان صدرنشین قدرتمند بازار مشتقه بورس کالای ایران بود.

  انعقاد 762 قرارداد آتی زعفران پوشال نیز ارزش 10 میلیارد و 827 میلیون ریالی را در یک سررسید آبان ماه در پی داشت.

  همچنین 3356 قرارداد آتی صندوق طلای در سه سررسید آبان، آذر و بهمن ماه امسال به ارزش 291 میلیارد و 604 میلیون ریال منعقد شد تا این دارایی پایه از نظر ارزش معاملات رتبه دوم بازار را حفظ کند اما از نظر حجم جایگاه دوم همچنان در اختیار نقره قرار دارد.

  معامله گران 8358 قرارداد آتی نقره را نیز برای تحویل در سه سررسید مهر، آبان و آذر ماه در حالی منعقد کردند که ارزش بیش از 166 میلیارد و 447 میلیون ریالی را به ثبت رساندند.

  32 قرارداد آتی زیره سبز تحویل مهر ماه سال جاری نیز به ارزش نزدیک به 2 میلیارد و 890 میلیون ریال در بازار منعقد شد. در جریان معاملات هفته گذشته، 17 قرارداد آتی پسته سررسید مهر ماه امسال منعقد شد تا ارزش بیش از 3 میلیارد و 136 میلیون ریالی در بازار ثبت شود.

  برچسب ها