عصر خودرو

روند کاهشی طلا ازسرگرفته شد

عصر بازار- قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا محتاط بودند، کاهش پیدا کرد.

روند کاهشی طلا ازسرگرفته شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 1762 دلار و هشت سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه در پی متزلزل شدن بازارهای سهام جهانی و تقویت تقاضا برای داراییهای امن، از 1741 دلار و 86 سنت که پایین ترین قیمت یک ماه اخیر بود، بهبود یافته بود.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در1763 دلار و 70 سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار شب گذشته با 0.8 درصد افزایش، در 1765 دلار و 40 سنت بسته شد.

  طلا پوشش ریسک در برابر تورم و کاهش ارزش پول که ناشی از تدابیر محرک مالی است، شناخته می شود. موضع موافق تحکیم سیاست پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا جذابیت سرمایه گذاری در طلا را ضعیف می کند و افزایش نرخهای بهره هزینه نگهداری این فلز ارزشمند که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می دهد.

  کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی جی مارکت گفت: در کوتاه مدت ممکن است ما شاهد اندکی اوج گرفتن قیمت طلا به دلیل مشکلات اخیر یک سازنده املاک چینی و پیامدهای آن بر رشد اقتصاد چین باشیم اما در بلندمدت ریسکها همچنان به سمت نزول متمایل هستند زیرا شاهد آن هستیم که بانک مرکزی آمریکا تمایل دارد به سمت عادی سازی سیاست پولی حرکت کند که معمولا فضای خوبی برای طلا نیست.

  بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا احتمالا پس از پایان نشست سیاست پولی خود در روز چهارشنبه دورنمایی درباره زمان افزایش نرخهای بهره آمریکا در مدت سه سال آینده فراهم می کند.

  به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، اونس طلا ممکن است حمایت در سطح 1744 دلار را امتحان کند و اگر این سطح شکسته شود، ممکن است باعث شود طلا به محدوده 1724 تا 1736 دلار عقب نشینی کند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، به 22 دلار و 27 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.7 درصد افزایش، به 895 دلار و 82 سنت رسید. بهای معاملات این فلز روز دوشنبه به پایینترین حد از ژوئن سال 2020 سقوط کرد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.5 درصد افزایش، 1895 دلار و 82 سنت معامله شد.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۹۳
    • بازار امروز ۲۹۲
    • بازار امروز ۲۹۱
    • بازار امروز ۲۹۰
    • بازار امروز ۲۸۹
    • بازار امروز ۲۸۸
    • بازار امروز ۲۸۷
    • بازار امروز ۲۸۶
    • بازار امروز ۲۸۵
    آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
    آرشیو