عصر خودرو

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد:

ممنوعیت فروش سیمان خارج از بورس

تامین ۸۰درصدی سیمان مصرف کارخانجات و نیاز داخل

عصر بازار-معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: طبق برنامه وزارت صمت فروش سیمان خارج بورس ممنوع است و اگر موردی مشاهد شود به شدت برخورد می‌کنیم.

ممنوعیت فروش سیمان خارج از بورس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از شاتا، اسدالله کشاورز با حضور در برنامه "تیتر امشب" با بیان اینکه عرضه محصولات سیمان از طریق بورس انجام می‌شود، افزود: هم‌اکنون به غیر از 5 واحد تولیدی که نیمه فعال و یا غیر فعال هستند، مابقی کارخانجات کد بورسی دریافت کرده‌اند و از طریق بورس عرضه سیمان صورت می‌گیرد.

  ثبت نام بیشتر مصرف کنندگان سیمان در بورس

  وی در این خصوص اضافه کرد: مصرف کنندگان سیمان به 3 بخش تقسیم می‌شوند که شامل طرح‌های بزرگ عمرانی، صنایع سیمان‌بر و عاملان فروش هستند که بیشتر آنها در بورس ثبت‌نام کرده و کد بورسی دریافت کرده‌اند.

  معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان کرد: طبق برنامه وزارت صمت فروش سیمان خارج بورس ممنوع است و اگر موردی مشاهد شود به شدت برخورد می‌کنیم.

  تمام مراحل تولید و عرضه به صورت مکانیزه و فیزیکی رصد می‌شود

  کشاورز همچنین گفت: با توجه به ظرفیت تولید هر واحد تولیدکننده، کف عرضه‌ مشخص و برای اجرا به واحدهای تولیدکننده ابلاغ شده است. در این برنامه تمام مراحل تولید و عرضه به صورت مکانیزه و فیزیکی با همکاری سازمان حمایت رصد و پایش می‌شود.

  تامین 80درصدی سیمان مصرف کارخانجات و نیاز داخل

  وی ادامه داد: با اقدامات وزارت صمت و وزارت نیرو حدود 80 درصد سیمان مصرف کارخانجات و نیاز داخل تأمین شده است.

  عبدالرضا شیخان«دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان» مهمان دیگر برنامه گفت: هر هفته در بورس بیش از یک‌میلیون و 300 هزار تن سیمان عرضه می‌شود که نیاز کشور در بهترین حالت حدود 5 میلیون و 200 هزار تن در ماه است.

  سید جواد جهرمی«معاون عملیات و نظارت بورس کالا» نیز در این برنامه، تصریح کرد: بورس کالا یک پلتفرم معاملاتی است و در افزایش و یا کاهش قیمت کالاها مداخله‌ای ندارد و صرفا گزارشگر فعالیت عرضه و تقاضا در بازار است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۹۳
    • بازار امروز ۲۹۲
    • بازار امروز ۲۹۱
    • بازار امروز ۲۹۰
    • بازار امروز ۲۸۹
    • بازار امروز ۲۸۸
    • بازار امروز ۲۸۷
    • بازار امروز ۲۸۶
    • بازار امروز ۲۸۵
    آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
    آرشیو