عصر خودرو

چگونه در بازار ارزهای دیجیتال سود کنیم؟

عصر بازار- بازار رمزارز‌ها به‌شدت نوسانی است و مهم است که سرمایه گذاران در این حوزه با تحلیل و اطلاعات کافی دست به معامله‌گری بزنند.

چگونه در بازار ارزهای دیجیتال سود کنیم؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، همان طور که می‌دانید بازار رمزارز‌ها به‌شدت نوسانی است و مهم است که با تحلیل و اطلاعات کافی دست به معامله‌گری در این بازار بزنید. در این مطلب می‌آموزیم که چگونه از راهکارهایی برای تشخیص بهترین رمزارز‌ها استفاده کنیم.

  ارزش معاملات
  ارزش معاملات، همان طور که از اسم آن پیداست، مجموع ارزش کل معاملات انجام شده بر روی یک دارایی است. سهامداران باید به دنبال رمزارزی باشند که ارزش معاملات 24 ساعت گذشته‌اش حداقل 150 میلیون دلار بوده باشد.

  این موضوع باعث می‌شود تا رمزارز موردنظر هم نقدشوندگی مناسبی داشته باشد و هم احتمال پامپ و دامپ شدن آن توسط گروه‌های مختلف پایین بیاید.

  بازدهی رمزارز‌ها
  بازدهی گذشته یک دارایی تضمینی برای اینکه آن دارایی همیشه پربازده باشد نیست. ولی توجه به سابقه قیمت می‌تواند دلیلی برای بررسی بیشتر آن برای ما فراهم آورد.

  الگوی شمع‌های ژاپنی (Candle Pattern) در نمودار قیمت
  توجه به الگو‌های شمعی پس از تشخیص روند قیمت بسیار ضروری است. مثلاً تشکیل الگوی پوشای صعودی هنگامی که قیمت پس از یک روند صعودی پرقدرت اصلاح نزولی تشکیل داده، سیگنالی برای ورود به معامله خرید است.

  اندیکاتور SMA
  اندیکاتور SMA (10) با شرط تقاطع صعودی با میانگین 20 روزه یکی از بهترین اندیکاتور‌ها برای انتخاب رمزارز‌هایی است که احتمال افزایش قیمت دارند. سیگنال خرید وقتی صادر می‌شود که میانگین متحرک ساده 10 روزه به‌صورت صعودی میانگین 20 روزه را قطع کند.

  اندیکاتور RSI
  یکی دیگر از سیگنال‌های خرید قوی توسط اندیکاتور RSI صادر می‌شود. زمانی‌ که خط RSI به‌صورت صعودی خط 30 را از پایین به بالا قطع کند به آن معنی است که رمزارز از محدوده اشباع فروش خارج می‌شود.

  اندیکاتور MACD
  سیگنال خرید توسط MACD زمانی صادر می‌شود که تقاطع صعودی خط MACD با خط سیگنال تشکیل شود.

  بهتر آن است نتایجی که از طریق این راهکارها به‌دست می‌آورید به‌دقت و با توجه به فاکتور‌های بنیادی تحلیل کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۹۳
    • بازار امروز ۲۹۲
    • بازار امروز ۲۹۱
    • بازار امروز ۲۹۰
    • بازار امروز ۲۸۹
    • بازار امروز ۲۸۸
    • بازار امروز ۲۸۷
    • بازار امروز ۲۸۶
    • بازار امروز ۲۸۵
    آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
    آرشیو