برنجعصر خودرو

تولید ناخالص داخلی ایتالیا ۹ درصد در سال جاری میلادی کاهش یافته است

عصر بازار- جنبش پنج ستاره و حزب دموکرات ایتالیا (PD) ۸ درصد کاهش تولید ناخالص داخلی را در سال جاری میلادی و ۴.۷ درصد رشد را در ۲۰۲۱ پیش بینی می کنند.

تولید ناخالص داخلی ایتالیا ۹ درصد در سال جاری میلادی کاهش یافته است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، ایتالیا انتظار دارد اقتصاد آسیب دیده آن بیش از 5 درصد در سال آینده میلادی رشد داشته باشد. اقتصاد ایتالیا 9 درصد در 2020 کوچک شده است.

  جنبش پنج ستاره  و حزب دموکرات ایتالیا (PD) 8 درصد کاهش تولید ناخالص داخلی را در سال جاری میلادی و 4.7 درصد رشد را در 2021 پیش بینی می کنند.

  این پیش بینی های جدید به همراه پیش‌بینی شرایط مالی عمومی در ایتالیا هفته آینده منتشر شده و چارچوب بودجه 2021 این کشور را تشکیل خواهد داد. بودجه سال آینده ایتالیا باید تا اواسط اکتبر به کمیسیون اروپا ارائه شود.

  سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو بیش از 40 سال است رشد بیشتر از 5 درصد را تجربه نکرده است.

  پیش بینی های جدید هنوز نهایی نشده و بر اساس سناریوی عدم تغییر سیاست صورت گرفته اند. یعنی این پیش‌بینی‌ها اقدامات توسعه ای را که قرار است توسط صندوق کمک به بهبود اقتصادی اتحادیه اروپا تأمین هزینه شوند، در نظر نگرفته اند.

  دولت ایتالیا تخمین می زند تا 2023،  209 میلیارد یورو (247 میلیارد دلار) وام های ارزان از این صندوق دریافت کند. هدف از ایجاد این صندوق کمک به آن دسته از کشورهای اتحادیه اروپاست که بیشترین آسیب را از همه گیری ویروس کرونا دیده اند.

  دولت ایتالیا قصد دارد یک شبکه ملی اینترنت پهن باند پر سرعت ایجاد کرده، خطوط ریلی خود را گسترش دهد و بیش از 30 میلیارد یورو طی 6 سال برای تقویت سیستم بهداشتی خود هزینه کند.

  دولت ایتالیا اعلام کرد اصلاحاتی که با کمک کمیسیون اروپا انجام می‌شود به این کشور کمک می‌کند نرخ رشد خود را دوبرابر کرده و حتی نرخ زاد و ولد در کشور را افزایش دهد. ایتالیا کمترین مقدار نرخ زاد و ولد را در دنیا دارد.

  برچسب ها