برنجعصر خودرو

چهارشنبه ۱۸ تیر؛

بورس کمی آرام گرفت

عصر بازار- روند صعودی بازار سرمایه امروز هم ادامه یافت، اما شاخص بورس بیش از ۵۰۰۰ واحد افزایش یافت که این صعود نسبت به روزهای قبل کمی آرام گرفته بود.

بورس کمی آرام گرفت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، معاملات بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با 5447 واحد صعود رقم یک میلیون و 752 هزار واحد را ثبت کرد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن 4454 واحد کاهش یافت و در رقم 478 هزار و 546 واحد ایستاد.

    معامله‌گران این بازار دو میلیون معامله به ارزش 224 هزار و 314 میلیارد ریال انجام دادند. در بازار امروز فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت تهران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

    همچنین‌ بانک‌های ملت و تجارت، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، بانک صادرات ایران و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو نمادهای پربیننده این بازار بودند.

    شاخص کل فرابورس نیز با 83 واحد افزایش به رقم 18 هزار و 148 واحد رسید. در این بازار 980 هزار معامله به ارزش 91 هزار و 939 میلیارد ریال انجام شد. سنگ آهن گوهر زمین، پتروشیمی مارون، سرمایه‌ گذاری صبا تامین و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و توسعه مولد نیروگاهی جهرم نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را گذاشتند.

    لیست نمادهای پربیننده فرابورس از گروه صنایع کاغذ پارس، بانک دی، سیمان لار سبزوار، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، س. توسعه و عمران استان کرمان، صنایع ماشین‌های اداری ایران و شرکت صنایع غذایی مینوشرق تشکیل شده بود.