برنجعصر خودرو

رکوردهای جدید بازار بورس و پیش‌بینی آینده

عصر بازار- مدیر آموزش شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: حدود ۲.۵ میلیون میلیارد تومان نقدینگی در کشور برآورد شده که بخش قابل توجه آن، وارد بازار سرمایه شده است.

رکوردهای جدید بازار بورس و پیش‌بینی آینده
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا، بهنام بهزادفر در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این موضوع، افزود: البته این ورود نقدینگی به بازار سرمایه منطقی و رشد قیمت دلار و افزایش فروش شرکت ها، از مهمترین دلایل اقبال مردم به این بازار شده است.

    وی همچنین نبود رقبای خارجی و تاثیر آن بر افزایش میزان تولید و مبلغ فروش را در کنار دلایلی که گفته شد، از عوامل دیگر هدایت نقدینگی به بازار سرمایه دانست. مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در ادامه تاکید کرد: این ورود پول و سرمایه به بازار، جهش تولید را به دنبال دارد و تاکنون بیش از 50 میلیون کد بورسی صادر شده است.

    بهزادفر در ادامه به ارزش روز واحدهای سرمایه گذاری اشاره و تصریح کرد: در ابتدا هر واحد سرمایه گذاری 10 هزار تومان بود که امروز به 27 هزار تومان رسیده و چیزی حدود 170 هزار درصد رشد داشته است؛ به این معنی که هر واحد سرمایه گذاری صندوق دارا یکم، حدود 3 برابر شده است.

    وی در پاسخ به این فرضیه که «بازار سرمایه پلی به تورم است»؛ گفت: در بازار سرمایه، نقدینگی کنترل می‌شود و اگر افراد با رشد سودآوری مواجه شوند، عملا اتفاق بدی در این عرصه برای اقتصاد کشور نخواهد افتاد. مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی بورس در ادامه از مرحله بعدی پذیره نویسی صندوق دارایی یکم خبر داد.

    برچسب ها