عصر خودرو

ابراز امیدواری رهبران ایتالیا و اسپانیا از ادامه روند کاهشی شیوع کرونا در این دو کشور

عصر بازار- نخست‌وزیران ایتالیا و اسپانیا درخصوص ادامه کاهش روند ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در این دو کشور ابراز امیدواری کردند

ابراز امیدواری رهبران ایتالیا و اسپانیا از ادامه روند کاهشی شیوع کرونا در این دو کشور
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از فارس، نخست‌وزیران ایتالیا و اسپانیا در خصوص ادامه کاهش روند شیوع ویروس کرونا در این دو کشور که بیشترین آمار مرگ‌ومیر و ابتلا در اروپا را دارند، ابراز امیدواری کردند.

  به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «جوزپه کنته»، نخست‌وزیر ایتالیا روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای گفت: «باید واحدهایی که می‌توانند به فعالیت بازگردند انتخاب کنیم. اگر این واحدها قبول کنند، ممکن است تا پایان این ماه برخی اقدامات [انجام شده برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا] را لغو کنیم».

  با این حال کنته هشدار داد، ایتالیا نباید گارد دفاعی خود درخصوص محدودیت‌های اعمال شده را کاملاً پایین بیاورد بلکه باید به تدریج آن‌ها را کاهش دهد.

  کنته روز گذشته (چهارشنبه) در گفت‌وگوبا شبکه الجزیره قطر گفت: «فکر نمی‌کردیم این ویروس به این شکل انفجاری و گسترده منتشر شود. این در حالی بود که ما اقداماتی را اتخاذ کرده بودیم».

  تا کنون در ایتالیا نزدیک به 140 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از 17 هزار نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

  «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا نیز روز پنجشنبه با اعلام تمدید قرنطینه در این کشور تا 26 آوریل (7 اردیبهشت) گفت، جدیدترین آمار اعلام شده امیدوار کننده هستند و شیوع ویروس کرونا رو به کاهش است و «این آتش در حال مهار شدن است».

  به نوشته روزنامه «ال‌پایس»، وزارت بهداشت اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد ظرف یک روز گذشته 683 نفر در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به روز گذشته 74 مورد کاهش داشته است.

  با احتساب این آمار، تا کنون در اسپانیا  15238 نفر قربانی این بیماری مرگ‌بار شده‌اند و 152446 نفر نیز به آن مبتلا شده‌اند.

  روز چهارشنبه مدیر منطقه اروپای سازمان بهداشت جهانی هشدار داد، کاهش درصد میزان افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا به معنای آن نیست که اکنون زمان برداشتن یا کاستن از محدودیتهای اعمال شده برای مقابله با این ویروس فرا رسیده باشد.

  برچسب ها