عصر خودرو

دستور ویژه رحمانی؛

لزوم توسعه ظرفیت‌های فروش اینترنتی کسب و کار

عصر بازار- مرحله دوم طرح جشنواره فروش اینترنتی در جهت تحقق اهداف ستاد ملی مقابله با کرونا از ۱۶ فروردین به مدت ۱۵ روز دیگر عملیاتی شده است.

لزوم توسعه ظرفیت‌های فروش اینترنتی کسب و کار
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به موفقیت طرح جشنواره فروش اینترنتی که از 23 اسفند 98 و به مدت یک هفته در سطح کشور برگزار شد، با صدور دستوری ویژه به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای تقویت زیرساخت‌ها و توسعه ظرفیت‌های فروش اینترنتی انواع کسب و کارها، گفت: مرحله دوم این طرح در جهت تحقق اهداف ستاد ملی مقابله با کرونا و تحقق حداکثری اهداف طرح فاصله گذاری اجتماعی، از شانزدهم فروردین امسال و به مدت 15 روز دیگر عملیاتی شده است.
  رضا رحمانی افزود: یکی از تمهیدات ویژه وزارت صمت برای کاهش تردد مردم در سطح شهر‌ها و به ویژه در مراکز تجاری، برگزاری جشنواره فروش اینترنتی بوده است که در دوره نخست اجرای این جشنواره و با توجه به استقبال مردم، شاهد افزایش 100 تا 200 درصدی فروش اینترنتی انواع کسب و کار‌های اینترنتی در سطح کشور بودیم.
  وی اضافه کرد: تاکنون در این جشنواره 319 کسب و کار اینترنتی مشارکت کردند و بیش از 1200 متقاضی کسب و کار اینترنتی، برای همکاری اعلام آمادگی کرده اند.
  رحمانی ادامه داد: در این جشنواره، فروشگاه‌های اینترنتی، واسطه اصناف و مردم هستند و در طرح مذکور واحد‌های صنفی آفلاین همچون واحد‌های عرضه کننده کیف، کفش، پوشاک، لوازم خانگی، لوازم تزیینی، آجیل و خشکبار و...، تحت پوشش قرار داده شده است.
  وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: عملیات اجرایی جشنواره فروش اینترنتی توسط اتاق اصناف و با اولویت هماهنگی بین واحد‌های آفلاین و آنلاین انجام می‌شود و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هم ماموریت دارد تا زیرساخت‌ها را تقویت کند و ظرفیت‌های فروش اینترنتی کسب و کار را توسعه دهد.
  رحمانی تاکید کرد: ما در این جشنواره به دنبال ایجاد تسهیلات و سهمیه‌های جدید برای فروشگاه‌های اینترنتی حاضر در جشنواره و همچنین به دنبال تحریک ایجاد تقاضا و عرضه اینترنتی برای رونق گرفتن خرید و فروش اینترنتی هستیم و این یکی از اقدامات موثر در مقابله با شیوع کرونا در سطح کشور است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۲۷
    • بازار امروز ۲۲۶
    • بازار امروز ۲۲۵
    • بازار امروز ۲۲۴
    • بازار امروز ۲۲۳
    • شماره ۲۲۱
    • بازار امروز ۲۲۰
    • بازار امروز ۲۱۹
    • شماره ۲۱۸ بازار امروز
    آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
    آرشیو