عصر خودرو

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد:

نرخ خرید تضمینی گندم با ۴۷ درصد رشد، ۲۵۰۰ تومان

عصر بازار- مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تعیین نرخ ۲۵۰۰ تومانی برای خرید تضمینی گندم در سال جاری خبر داد و گفت: این نرخ نسبت به سال گذشته، ۴۷ درصد رشد داشته است.

نرخ خرید تضمینی گندم با ۴۷ درصد رشد، ۲۵۰۰ تومان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مهر، یزدان سیف در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: نرخ خرید تضمینی گندم بر اساس تصمیم دولت، 2500 تومان تعیین شده است که این نرخ با 47 درصد رشد نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر این اساس، در سال جاری، کار خرید تضمینی گندم در 1200 مرکز در سراسر کشور صورت خواهد گرفت و در عین حال، مراکز خرید گندم در هفت استان گرمسیر، شامل استان‌های خوزستان، ایلام، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان خواهد بود.

  وی با بیان اینکه برای خرید تضمینی گندم بیش از 28 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده، تصریح کرد: بر این اساس، 12 هزار میلیارد تومان آن از محل اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها، 11 هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک مرکزی و شبکه بانکی و بقیه از محل اعتبارات شرکت بازرگانی دولتی ایران خواهد بود؛ ضمن اینکه باید توجه داشت که نرخ خرید تضمینی گندم در سال 1392 حدود 550 تومان بود.

  سیف ادامه داد: سال گذشته متوسط انتظار کشاورزان برای دریافت پول خود، از 29 روز سال 97 به 12 روز رسید و امیدواریم این معطلی، امسال کمتر شود؛ این در شرایطی است که در سال 98 حدود 7 میلیون و 761 هزار تن گندم در قالب یک میلیون و 300 هزار محموله با متوسط 6 تن خریداری شد و درآمد متوسط هر کشاورز، قریب به 30 میلیون تومان بود.

  وی اظهار داشت: امسال همچنین در بخش خرید کلزا و دانه‌های روغنی 580 هزار تن خریداری خواهد شد که این رقم در سال گذشته، 431 هزار تن بود.

  برچسب ها