عصر خودرو

قیمت شانه تخم مرغ اعلام شد

عصر بازار- نبی پور گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۸ هزار تا ۸ هزار و ۱۰۰ تومان معادل شانه‌ای ۱۶ هزار تومان است.

قیمت شانه تخم مرغ اعلام شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از ثبات قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 8 هزار تا 8 هزار و 100 تومان معادل شانه ای 16 هزار تومان است.

  وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه تخم مرغ وجود ندارد، افزود: بنابر توافق میادین میوه و تره بار با اتحادیه هر شانه تخم مرغ با نرخ 17 هزار و 200 تومان در اختیار میادین و 17 هزار و 900 تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

  نبی پور با بیان اینکه میادین میوه و تره بار از تخم مرغ اشباع است، گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید نیفتد.

  این مقام مسئول تولید روزانه تخم مرغ را 2 هزار و 900 تا 3 هزار تن اعلام کرد و افزود: با احتساب مصرف داخل 200 تا 300 تن از میزان تولید مازاد بر نیاز کشور است.

  وی درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ بیان کرد: بنابر آمار طی روزهای اخیر 150 تن تخم مرغ به عراق صادر شده است.

  بازار نهاده های دامی آشفته است
  رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با اشاره به اینکه قیمت نهاده های دامی به شدت افزایش یافته است، افزود: در حال حاضر هر کیلو ذرت بالای 2 هزار و 300 تومان و کنجاله سویا 3 هزار و 700 تومان عرضه می شود، در حالیکه قیمت مصوب هرکیلو ذرت یک هزار و 350 تومان و کنجاله سویا 2 هزار و 450 تومان است.

  نبی پور در پایان تصریح کرد: بازار گاه نهاده کشاورزی محلی برای دلالان است چرا که در شرایط فعلی مرغداران در تامین ذرت و کنجاله سویا در مضیغه هستند.

  برچسب ها