عصر خودرو

رئیس کل گمرک ایران:

اقلام وارداتی مقابله با کرونا ۲۴ ساعته از گمرکات ترخیص می‌شود

عصر بازار- رئیس کل گمرک ایران از ترخیص ۲۴ ساعته اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا از گمرکات خبر داد و گفت: تاکنون علاوه بر صلیب سرخ جهانی ۳۰ کشور دنیا برای مقابله با کرونا به ایران کمک و کالاهایی را برای مقابله با کرونا به ایران اهدا کرده‌اند.

اقلام وارداتی مقابله با کرونا ۲۴ ساعته از گمرکات ترخیص می‌شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایلنا، مهدی میر اشرفی با بیان این مطلب گفت : متاسفانه در جریان انجام امور گمرکی و ترخیص کالاها و اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا ، تعداد 10 نفر از همکاران خدوم و مجرب ما در رده های مختلف کاری گرفتار کرونا شده اند،  که عمدتا این درگیری کاری سبب شده به این بیماری مبتلا شوند و از خداوند می خواهیم هر چه زودتر سلامتی خود را به دست بیاورند.
  رئیس کل گمرک ایران در ادامه افزود : اقلام بهداشتی وارداتی برای مقابله با کرونا به صورت 24 ساعته و با حداقل اسناد از داخل هواپیما پس از انجام تشریفات گمرکی ترخیص و به وزارت بهداشت ارائه می شود.

  میراشرفی ضمن تشکر از همکاران گمرکی در گمرکات کشور که در این شرایط سخت در حال خدمت هستند و به صورت 24 ساعته اقلام بهداشتی را ترخیص می کنند، گفت: همکاران وزارت بهداشت نیز در کنار همکاران گمرکی حضور دارند تا بتوانیم کالاهای وارداتی را  پس از تایید آنان در کمترین زمان ترخیص کنیم.

  وی در ادامه اظهار داشت: تاکنون کمک هایی از 30  کشور دنیا و صلیب سرخ جهانی برای مقابله با بیماری کرونا وارد کشور شده که در کمترین زمان ترخیص و تحویل وزارت بهداشت و هلال احمر شد که ترخیص سریع این اقلام یک رکورد محسوب می شود و انجام این اقدامات در سریع ترین زمان ممکن سبب شد وزیر محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای از همکاران گمرکی تقدیر کند.
  رئیس کل گمرک ایران افزود: در بین اقلام وارداتی مبارزه با کرونا، چندین دستگاه ساخت ماسک هم با حداقل اسناد  ترخیص و وارد شده است که می تواند ظرفیت تولید ماسک در کشور را چند برابر کند. همچنینن از سوی شرکت های دانش بنیان، قطعات ساخت ونتیلاتور نیز در حال وارد شدن به کشور و ترخیص است.
  میر اشرفی گفت: گمرک ایران در واردات اقلام بهداشتی رکورد شکنی کرده و برای ترخیص کالا‌های بهداشتی تنها به یک مجوز آن هم تنها از وزارت بهداشت مبنی بر تایید سلامت این اجناس بسنده کرد. دستگاه‌های تولید ماسک که به کشور وارد شده اند در روز‌های آتی به سیستم تولید کشور متصل می‌شوند.

  برچسب ها