عصر خودرو

اسداله نژاد:

ثبات قیمت مرغ در بازار/ نرخ مرغ به ۱۳ هزار تومان رسید

عصر بازار-نایب رئیس انجم مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۹ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار تومان است.

ثبات قیمت مرغ در بازار/ نرخ مرغ به ۱۳ هزار تومان رسید
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، حبیب اسداله نژاد نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور  با اشاره به اینکه قیمت مرغ نسبت به روز‌های گذشته تغییری در بازار نداشته است، اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 8 هزار و 800 تا 9 هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها 12 هزار و 500 تا 13 هزار تومان است.

  وی افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده در ایام پایانی سال 10 هزار تومان و مرغ گرم 14 تا 14 هزار و 500 تومان است.

  اسداله نژاد ادامه داد: طبق روال همه ساله تقاضا در ایام‌پایانی سال برای خرید جوجه یکروزه بالاست که همین امر عامل اصلی افزایش قیمت در بازار به شمار می‌رود.

  این مقام مسئول با انتقاد از نرخ بالای جوجه یکروزه در بازار بیان کرد: با وجود پایان دوره جوجه ریزی شب عید پیش بینی می‌شد که قیمت جوجه یکروزه به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برسد که متاسفانه سیر صعودی به خود گرفت.

  کمبودی در عرضه مرغ نداریم
  این مقام‌مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به جوجه ریزی 135 تا 140 میلیون قطعه جوجه ریزی برای ایام‌پایانی سال تولید به حری است که نیاز بازار به طور کامل مرتفع می‌شود.

  وی درباره آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی بیان‌کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و 900 تومان به دست مرغدار می‌رسد که نسبت به قیمت مصوب بسیار بالاست، اما در خصوص کنجاله سویا به سبب عرضه در بازارگاه‌های نهاده‌های کشاورزی مشکلی نداریم.

  نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آینده بازار نهاده‌های دامی بیان کرد: علی رغم ذخایر مناسب ذرت و کنجاله سویا، اما روند توزیع ذرت کند است که همین امر بر نوسان قیمت در بازار تاثیر گذاشته است.

  اسداله نژاد در پایان تصریح کرد: با توجه به مشکلات متعدد در تامین نهاده‌های دامی از پشتیبانی امور دام و وزارت جهاد کشاورزی انتظار می‌رود که نیاز مرغداران را در خصوص نهاده‌های دامی تامین کند تا التهابی در بازار ایجاد نشود.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز ۲۲۳
  • شماره ۲۲۱
  • بازار امروز ۲۲۰
  • بازار امروز ۲۱۹
  • شماره ۲۱۸ بازار امروز
  • شماره ۲۱۷
  • شماره ۲۱۶
  • شماره ۲۱۴
  • شماره ۲۱۳ بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۱۵ روز پیش
  آرشیو