عصر خودرو

پیاز ارزان می‌شود

عصر بازار- رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اعلام کرد که با تزریق پیاز از جنوب به بازارهای مصرفی، قیمت این محصول روند نزولی به خود گرفته است.

پیاز ارزان می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، در حالی که پیاز در هفته‌های گذشته رکوردشکنی کرد و قیمت آن تا 10 هزار تومان هم رسید، اما بازار فعلی خبر از کاهش قیمت این محصول می‌دهد؛ به طوری که مشاهدات میدانی حاکی از آن است که در حال حاضر پیاز درجه 1 در خرده فروشی‌ها به قیمت 8000 تومان به فروش می‌رسد و بر اساس وعده رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی به دلیل تزریق صیفی‌جات از جنوب، قیمت این محصولات روند رو به کاهش خواهد داشت.

  اسدالله کارگر در گفت‌وگو با  ایسنا درباره افزایش قیمت پیاز در هفته‌های گذشته گفت: جنوب کشور تامین کننده صیفی‌جات است اما بارندگی  و سیل اخیر در آن منطقه این محصولات را تحت تاثیر قرار داد؛ به طوری که پیاز از این مناطق به بازارها تزریق نشد و  قیمت آن افزایش یافت.

  وی با بیان اینکه خوشبختانه پیاز جنوب در راه بوده و بخشی از آن به بازار تزریق شده است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت پیاز کاهش یافته است و بازار آن در روزهای آینده به ثبات بیشتری خواهد رسید. همچنین هرچه به فصل بهار نزدیکتر می‌شویم، کاشت بیشتر شده و به تدریج پیاز جدید جای پیاز کهنه راخواهد گرفت.

  کاهش قیمت صیفی‌جات تا پایان امسال

  به گفته رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، صیفی‌جات اعم از پیاز، بادمجان و گوجه فرنگی و نظایر آن تا پایان امسال ارزانتر خواهند شد.

  وی در پایان افزود: براساس کشف قیمت در عمده فروشی‌ها، قیمت کف، میانگین و سقف پیاز زرد 4000 تومان، 5500 تومان و 6500 تومان است که با اعمال سود 35 درصدی، این محصول درخرده فروشی‌ها به ترتیب با قیمت‌های کف، میانگین و سقف  5400 تومان، حدود 7400  تومان و  حدود 8700 تومان به فروش می رسد.

  برچسب ها