عصر خودرو

حمله به نفتکش حامل نفت عراق ناکام ماند

عصر بازار- دزدان دریایی دوشنبه هفته جاری در تنگه سنگاپور به یک نفتکش حامل نفت بصره عراق به مقصد چین حمله کردند اما این حمله ناکام ماند.

حمله به نفتکش حامل نفت عراق ناکام ماند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، روزنامه "استریتس تایمز" در گزارشی نوشت: دزدان دریایی در مدت چهار روز در یکی از پرترددترین کانال‌های کشتیرانی جهان، به پنج کشتی حمله کرده‌اند.

    دزدان دریایی درست پس از نیمه شب روز دوشنبه به نفتکش بمزی در تنگه سنگاپور حمله کردند و دو ساعت پس از آن حمله دیگری به یک کشتی فله‌بر انجام گرفت. در هر دو حادثه دست و پای خدمه کشتی بسته شد اما دزدان موفق به سرقت نشدند زیرا زنگهای خطر به صدا درآمد.

    نفتکش بمزی به وزن 105 هزار تن نفت بصره عراق را در نوامبر بارگیری کرده بود و به مقصد بندر کینگدائو در چین در حرکت بود. کشتی تراست استار هم از گوتنبرگ در سوئد در نوامبر عزیمت کرده و به مقصد هوان گوآ در چین حرکت می‌کرد.

    بر اساس گزارش بلومبرگ، در گزارش روزنامه "استریتس تایمز" آمده است از ابتدای سال 2019 تاکنون 29 حادثه دزدی دریایی در تنگه سنگاپور روی داده است. مرکز اشتراک اطلاعات توافق همکاری منطقه ای برای مبارزه با دزدی دریایی و سرقت مسلحانه علیه کشتی‌ها در آسیا در 20 دسامبر پس از سه مورد دزدی دریایی در تنگه سنگاپور هشدارهایی صادر کرد.

    برچسب ها