برنجعصر خودرو

بورس های آسیایی روی ریل صعودی ماندند

عصر بازار- معاملات ابتدای هفته بورس های آسیایی با تداوم روند صعودی دنبال شد.

بورس های آسیایی روی ریل صعودی ماندند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، اشتغال زایی نیرومند ماه گذشته آمریکا باعث شد تا شاخص های بورسی آسیایی معاملات هفتگی خود را با روندی مثبت آغاز کنند. با این حال به دلیل باقی ماندن نگرانی ها از تشدید تنش های بین آمریکا و چین، این صعود چندان نیرومند نبود.

  اقتصاد آمریکا ماه گذشته بیش از 260 هزار فرصت شغلی ایجاد کرد که در طول 10 ماه اخیر بی سابقه بوده است. کریس راپکی، کارشناس امور اقتصادی بانک "میتسوبیشی" گفت: این اقتصاد (آمریکا) هنوز در حال صعود و ثبت رکوردهای جدید است با این حال ابرهای تیره رکود هنوز بر سر آسمان اقتصاد جهانی باقی مانده است.

  اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سه روز دیگر تصمیم به افزایش تعرفه بر روی واردات کالاهایی به ارزش 156 میلیارد دلار از چین بگیرد تنش ها وارد فاز تازه ای خواهد شد اما بسیاری از معامله گران معتقدند با توجه به تصمیم چین برای برداشتن تعرفه اضافی بر روی واردات سویا و گوشت از آمریکا، دونالد ترامپ تصمیم به تمدید تعلیق تعرفه ها خواهد گرفت.

  در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با افزایش 0.33 درصدی تا سطح 23 هزار و 430.7  واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با افزایش 0.08 درصدی به 26هزار و 519.70  واحد رسید.

  در چین شاخص " شانگ‌های  کامپوزیت " با کاهش 0.18 درصدی در سطح 3895.45  واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 0.34 درصد افزایش و ایستادن در سطح 6730.03 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود.

  در ماه نوامبر میزان صادرات چین برای چهارمین ماه متوالی کاهشی بوده و این مساله نگرانی ها نسبت به کاهش رشد اقتصادی این کشور را تقویت کرده است.

  در بازار طلای سیاه، هر بشکه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.52  درصد کاهش به 58.89  دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با کاهش 0.37  درصدی به ازای 64.15  دلار در هر بشکه مبادله شد.

  همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش 0.17  درصدی به 1462.59  دلار رسید. هر اونس نقره با افزایش 0.39 درصدی به ازای 16.66  دلار مبادله شد. 

  از سوی دیگر در بازار اوراق، بازدهی اوراق قرضه 10 سال هوزارت خزانه داری آمریکا به 1.843 درصد افزایش یافت.

  برچسب ها