عصر خودرو

پرداخت کمک بلاعوض به کشاورزان سیلزده مازنی تا ۱۰ روز آینده

عصر بازار- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که تا ۱۰ روز آینده تمامی کشاورزان خسارت دیده از سیلاب اواخر سال گذشته و اوایل امسال کمک بلاعوض خود را دریافت می‌کنند.

پرداخت کمک بلاعوض به کشاورزان سیلزده مازنی تا ۱۰ روز آینده
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، عزیزالله شهیدی فر روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ افزود: در سیلاب اواخر سال گذشته و اوایل امسال 31 هزار نفر در بخش های زراعت ، باغ ، دامپروری ، طیور و غیره خسارت دیده اند که در نهایت 41 هزار پرونده برای این استان تشکیل شد.

  وی با اعلام اینکه تاکنون به بیش از 50 درصد از خسارت دیدگان سیلاب بخش کشاورزی کمک بلاعوض تعلق گرفته است، گفت : مابقی خسارت دیدگان بخش کشاورزی حداکثر تا 10 روز آینده کمک بلاعوض خود را دریافت می کنند چرا که پرونده خسارت دیدگان تکمیل ، در کارگروه استانی و شهرستانی نیز تائید و به بانک ارسال شده است .

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه در بحث پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به خسارت دیدگان این بخش هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد ، بیان کرد : کشاورزان خسارت دیده از سیلاب می توانند با مراجعه به بانک تسهیلات ارزان قیمت خود را دریافت کنند  .

  99درصد پرتقال مازندران سالم است

  شهیدی فر در ادامه با بیان اینکه در بحث مبارزه با مگس میوه در سطح باغات این استان همه را بسیج کرده ایم ، افزود : برای جلوگیری از خسارت به کشاورزان مازندرانی آموزش مانور مبارزه با مگس میوه را در سطح این استان اجرایی کرده ایم و توانسته ایم این معضل را مهار کنیم .

  وی با اعلام اینکه در سطح استان مازندران از 2 میلیون و 500 هزار تن تولید مرکبات 2 میلیون تن آن مختص به پرتقال تامسون است ، گفت: استان مازندران بیش از 60 درصد مرکبات کل کشور را تامین می کند بنابراین ما برای حفظ پرتقال تامسون در سطح این استان آموزش به باغداران را ارائه داده ایم تا از میزان خسارت به کشاورزان بکاهیم .

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تاکید کرد : خوشبختانه 99 درصد از باغات تامسون در سطح این استان سالم و هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.

  شهیدی فر زمان برداشت پرتقال تامسون در سطح باغات استان مازندران را از هفته آینده اعلام کرد .

  برچسب ها