عصر خودرو

سرپرست سازمان توسعه تجارت عنوان کرد:

کاهش ۱۰ درصدی ارزش صادرات در ۶ ماه نخست سال

عصر بازار- زادبوم گفت: صادرات در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه، از نظر ارزشی ۱۰.۵ درصد کاهش و از نظر وزنی ۲۲.۵ درصد افزایش داشته است.

کاهش ۱۰ درصدی ارزش صادرات در ۶ ماه نخست سال
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمید زادبوم سرپرست سازمان توسعه تجارت درباره وضعیت صادرات امسال اظهار کرد: صادرات در 6 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه، از نظر ارزشی 10.5 درصد کاهش و از نظر وزنی 22.5 درصد افزایش داشته است.

    سرپرست سازمان توسعه تجارت با تاکید بر اینکه آمارهای منتشره از صادرات می‌تواند نشانه خوبی برای بهبود شرایط تجاری باشد تصریح کرد: عملکرد فعلی در حوزه صادرات امیدبخش است و نوید بهتر شدن شرایط را هم به تجار می دهد. وزن صادرات امسال نسبت به سال گذشته رشد بسزایی داشته است.

    زادبوم با بیان اینکه صادرات در بسیاری از کالا‌ها کاهش داده شده است افزود: علت این امر را می‌توان داشتن تعهد ارزی برای صادرکنندگان دانست این در حالیست که حجم صادرات با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

    وی در پاسخ به این پرسش که موافقت‌نامه ترتیبات ترجیحی بین ایران و اوراسیا، چه زمانی اجرایی می‌شود؟ گفت: این موافقتانه از 5 آبان، اجرایی می‌شود و به مدت یک سال، بعد از اجرا؛ می‌توانیم مذاکرات تجارت آزادمان را شروع کنیم و ظرف مدت 3 سال، باید به موافقتنامه تجارت آزاد، با اوراسیا برسیم. بنابراین، موافقتامه موقت ترتیبات تجاری منطقه آزاد تجاری بین ایران و اوراسیا را که سال گذشته امضا شده بود امسال از 5 آبان اجرایی می‌کنیم.

    برچسب ها