عصر خودرو

گزارش ۱۲ ماهه «واحیا» با سود ۳.۸۳۳ ریالی منتشر شد

عصر بازار- شرکت مجتمع صنایع و معادن احیا سپاهان در صورت های مالی ۱۲ ماهه سود هرسهم را سه هزار و ۸۳۳ ریال اعلام کرد.

گزارش ۱۲ ماهه «واحیا» با سود ۳.۸۳۳ ریالی منتشر شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از  سنا، شرکت مجتمع صنایع و معادن احیا سپاهان در اطلاعات و صورت های مالی 12 ماهه منتهی به 31 خرداد 1398 سود هرسهم را سه هزار و 833 ریال اعلام کرد. این شرکت سود عملیاتی را مبلغ سه هزار و 722 میلیارد ریال، سود خالص را مبلغ 3 هزار و 833 میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را مبلغ پنج هزار و 464 میلیارد ریال اعلام کرده است.

  «واحیا» در پرتفوی بورسی خود اعلام کرده است در یکسال مورد گزارش با افزایش 19 میلیارد و 332 میلیون ریالی پرتفوی همراه شده است؛ ارزش بازار این شرکت با افزایش 14 میلیارد و 273 میلیون ریالی به مبلغ 20 میلیارد و 802 میلیون ریال بالغ شده است.

  این شرکت در دوره مورد گزارش کل مبلغ واگذاری های خود را 51 میلیارد و 24 میلیون ریال اعلام کرده است و در پایان دوره سود این واگذاری ها را 43 میلیارد و 791 میلیون ریال اعلام کرد. در گزارش منتشر شده این شرکت در بند 4-4 حسابرس قانونی شرکت، به متعاقب شکایت شرکت آتیه دماوند در رابطه با فروش سهام شرکت پلی اکریل و انتقال آن به شرکت پخش عظیم و عدم انجام تعهدات شرکت اخیرالذکر اشاره دارد.

  براساس آرای صادره توسط مراجع قضایی، شرکت اصلی محکوم به پرداخت مبلغ 88 میلیارد ریال به اضافه هزینه های دادرسی، حق الوکاله وکیل و خسارت شده است. از این بابت ثبت های مرتبط با این رویداد در حساب های شرکت اصلی به عمل نیامده، بنابراین در مجموع مبلغ یک هزار و 78 میلیارد ریال هزینه در سرفصل های مختلف به طرفیت ذخایر و پرداختنی ها در صورت های مالی تلفیقی اعمال و سود تلفیقی از این بابت تعدیل شده است.

  بنابر آخرین اطلاعات ارایه شده توسط شرکت، پرونده جهت حل اختلاف به هیات داوری ارجاع و بر اساس رأی صادره توسط هیات مذکور، شرکت پخش عظیم محکوم به پرداخت ثمن قرارداد، سود فروش اقساطی و 6 درصد جرائم و سایر هزینه های مرتبط با دعوی حقوقی مذکور، شده لیکن اقدامات انجام شده منتج به حصول نتایج قطعی نشده است. در نبود مستندات و مدارک کافی تعیین آثار مالی موارد فوق بر صورت های مالی شرکت اصلی در شرایط فعلی امکانپذیر نبوده است.

  برچسب ها