مدیران خودروعصر خودرو

بازار سرمایه در حال اصلاح شاخص کل

عصر بازار- بررسی نماد گروه خودرویی طی هفته جاری نشان می‌دهد این گروه به دلایلی همچون نوسان شاخص کل، واگذاری سهام شرکت‌های زیرمجموعه و انتشار گزارش عملکرد ۳ ماهه چندان مورد توجه قرار نگرفته اند.

بازار سرمایه در حال اصلاح شاخص کل
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از میزان، بررسی بازار سرمایه طی هفته جاری روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشت و در نهایت کاهش 3 هزار و 815 واحدی داشت.
  نماد گروه خودرویی نیز متاثر از این تغییرات و در کنار دلایلی از جمله واگذاری سهام شرکت‌های زیرمجموعه و انتشار گزارش عملکرد 3 ماهه همچنان در حاشیه بازار بوده و چندان مورد توجه قرار نگرفته اند.

  بررسی دقیق‌تر 5 نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:


  *سایپا (خساپا)

  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 7 هزار و 423 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 464 سهم افت کرد و حجم از 111 میلیون و 147 سهم با کاهش به 62 میلیون و 532 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با مثبت 3.85 درصدی روبرو شد که این روند در پایان به منفی 4.48 درصدی رسید.

  *ایران خودرو (خودرو)

  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 3 هزار و 835 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 877 سهم کاهش یافت و حجم از 56 میلیون و 506 سهم با افت به 37 میلیون 735 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 4.74 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به منفی 4.77 درصدی رسید.

  *زامیاد (خزامیا)

  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 1 هزار و 305 سهم در ابتدای هفته به 1 هزار و 202 سهم کاهش یافت و حجم از 19 میلیون و 113 سهم با روند نزولی به 17 میلیون 751 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 0.46 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به منفی 4.21 درصدی رسید.

  *پارس خودرو (خپارس)

  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 5 هزار و 180 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 510 سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از 92 میلیون و 756 سهم با کاهش به 72 میلیون و 607 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 2.56 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم منفی 4.79 درصدی رسید.

  *گروه بهمن (خبهمن)

  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از 493 واحدی در پایان هفته با رشد به رقم 757 واحدی رسید، همچنین حجم از 7 میلیون و 856 با رشد به 16 میلیون و 656 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی 0.12 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته با منفی 2.48 درصدی رسید.

  برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
  در همین راستا، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری میزان، گفت: در هفته جاری بازار خودرویی‌ها، آخرین هفته کاری پیش از فصل مجامع را پشت سر گذاشتند و نماد‌های گروه خودرویی تا 31 تیر ماه می‌بایست مجامع خود را برگزار کنند، به همین خاطر شاهد تغییر و تحول در این نماد‌ها هستیم.

  وی افزود: در گروه ایران خودرو مجدد آگهی واگذاری سهام شرکت‌های زیرمجموعه منتشر شد و نماد گروه سایپا نیز گزارش 3 ماهه‌ای را منتشر کرد که شرایط مناسبی نداشت.

  این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به اینکه بازار در پایان هفته اصلاحاتی را انجام داده، گروه خودرویی همچنان در حاشیه بازار بوده و چندان مورد توجه قرار نگرفتند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۱۱ ماه پیش
  آرشیو