مدیران خودروعصر خودرو

آغاز جنگ تجاری تازه در جهان؛

هند هم علیه امریکا برخاست

عصر بازار- هند چهارمین اقتصاد برتر دنیا با رشد اقتصادی ۸ درصد درسال به فهرست طول و دراز کشورهایی پیوست که جنگ تجاری را با آمریکا آغاز کردند.

هند هم علیه امریکا برخاست
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از خبرآنلاین، هند یکی از بزرگترین صادرکنندگان و تولیدکنندگان در جهان است و در سال های 2016-2017 ارزش واردات این کشور از ایران 10.5 میلیارد دلار بوده است که اکثر ارزش واردات متعلق به واردات نفت است.

  برای رتبه بندی کشورها در برترین های اقتصاد فیلتر حائز اهمیت تولید ناخالص داخلی است و برهمین اساس هند با تولید ناخالص داخلی بالغ بر 611.3 تریلیون دلار در مقام چهارم در جهان قرار گرفته است.اقتصاد هند اقتصاد متنوعی است و کشاورزی، نساجی و صنعت را در بر می‌گیرد.حال یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان دنیا امریکا را هدف حملات اقتصادی خود قرار داده است.

   

  هند سیاست مستقل خود را دنبال خواهد کرد

  اوت سال 2017 امریکا کشورهایی را که از روسیه سلاح می خرند در فهرست تحریم های خود قرار داد.

  با این حال هند سیاست های مستقل خود را دنبال کرد و قرارداد نظامی به ارزش 10میلیون دلار درسال 2018 بین دو کشور روسیه و هند بسته شد که به گفته کارشناسان حوزه اقتصاد یکی از بزرگترین قراردادهای نظامی در تاریخ بوده است.

  در مقابل این اقدامات امریکا نیز دهلی نو را تحریم کرد که هند را حتی در پرداخت‌های مالی مرتبط با سلاح ها و تجهیزات نظامی با مشکل روبه رو ساخت.

  پاسخ قاطع هند به تحریم دهلی نو توسط امریکا

  هند در پاسخ به اقدام امریکا در فهرست کشورهایی قرار گرفت که تعرفههای کالاهای وارداتی به امریکا را افزایش داد.

  هند تعرفه های گمرکی  28نوع از کالاهای وارداتی به امریکا را افزایش داد، این کالاها شامل بادام، سیب، گردو، آهن، فولاد، فولاد ضد زنگ مسطح، اسید بوریک، لوله، اتصالات و پیچ و مهره است.

  این افزایش تعرفه ها شامل محصولات غذایی از جمله، گردو، نخود، عدس، سیب، گلابی و میگوهای آرتمیایی نیز می‌شود.یک منبع موثق در گفت وگو با تایمز گفته است که هند از این راه می تواند 217 میلیون دلار پول از امریکا به دست آورد.

  این تنش ها از کی آغاز شد

  تنشهای میان امریکا و هند از زمانی آغاز شد که آمریکا دهلی نو را به خاطر خریدن سلاح از روسیه تحریم کرد اما موضوع افزایش تعرفه‌ها درست ازاقدام ترامپ در ماه مارس گذشته با افزایش 25 درصدی تعرفه های گمرکی کالاهای فولاد و 10درصدی تعرفه های کالاهای آلومینیومی آغاز شد.

  این اقدام ترامپ به هند ضربههای سختی وارد کرد به طوری که هند تقریبا 240 میلیون دلار ضرر کرد.

  هند و امریکا برای دهه ها شرکای تجاری یکدیگر بودند ولی اکنون هند نیز به فهرست طول و دراز کشورهایی که از دست سیاستهای اقتصادی امریکا کلافه شده اند پیوسته و خواهان اصلاح سیاستهای اقتصادی این کشور است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز ۱۵۳
    • بازار امروز
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو