مدیران خودروعصر خودرو

آیفکس ۲۹۵۱ واحدی شد

عصر بازار- معاملات فرابورس روز جاری با کاهش ۵ درصدی آیفکس و رسیدن این متغییر به ۲۹۵۱ واحد به پایان رسید.

آیفکس ۲۹۵۱ واحدی شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا، نخستین روز از هفته معاملاتی جدید در بازار فرابورس همزمان با افت 5 واحدی آیفکس با تغییر مالکیت یک میلیارد و 632 میلیون ورقه به ارزش بیش از 7 هزار و 600 میلیارد ریال پایان پذیرفت.

  بر اساس این گزارش، امروز شنبه 25 خردادماه شاخص کل فرابورس که در دقایق ابتدایی معاملات با افت نزدیک به 50 واحدی روبه رو شده بود با ادامه دادوستدهای بازار رو به افزایش گذاشت تا در نهایت با 5 واحد کاهش، در پایان بازار در نزدیکی سطح 2 هزار و 952 واحدی قرار گیرد.

  در حالی که نماد «مارون» به تنهایی به اندازه 20.7 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس داشت، اما ریزش قیمتی در نمادهای «دماوند»، «کگهر»، «ذوب»، «شپاس»، «حخزر» و «سرچشمه» و تاثیرگذاری منفی این نمادها بر آیفکس تا سطح حداکثر 11 واحد موجب شد شاخص کل فرابورس در پایان بازار با 5 واحد افت روبه‌رو شود.

  بازار اول و دوم

  معاملات سهام روز جاری در دو بازار اول و دوم با جابه جایی 156 و 647 میلیون سهم به ارزش 734 و 2 هزار و 608 میلیارد ریال خاتمه یافت. در بازار پایه نیز سهامداران 764 میلیون سهم را به ارزش 2 هزار و 437 میلیارد ریال میان خود دست به دست کردند.

  نگاهی به سهام مورد معامله در بازارهای فرابورس نشان می‌دهد در حالی که دو نماد «حآسا» و «کمرجان» بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرده‌اند، نمادهای «دماوند» و «زنگان» با بالاترین افت قیمتی روبه‌رو شده‌اند.

  همچنین نماد شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با دادوستد 45 میلیون سهم به ارزش 315 میلیارد ریال، بیشترین رقم ارزش معاملات و نماد ذوب‌آهن با تغییر مالکیت بیش از 157 میلیون سهم به ارزش 276 میلیارد ریال، بالاترین حجم معاملات را در بازار سهام فرابورس در اختیار گرفتند.

  بازار ابزارهای نوین مالی

  در بازار ابزارهای نوین مالی نیز روز جاری مجموع دادوستدهای اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن خرید و فروش 26 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 769 میلیارد ریال را نتیجه داد.

  امروز در این بازار اسناد خزانه اسلامی با تاریخ سررسید 28 مهرماه سال 1400 در نماد «اخزا7211» برای نخستین بار عرضه شد که قیمت هر ورقه آن 601 هزار ریال کشف قیمت شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز ۱۵۳
    • بازار امروز
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو