مدیران خودروعصر خودرو

پالایش نفت خام چین کاهش یافت

عصر بازار- رشد منفی در صنعت خودروی چین تقاضای نفت را در این کشور پایین می‌آورد.تقاضای پایین سوخت مخصوصاً بنزین باعث شده پالایشگاه ها ی چین تولیدشان را کاهش دهند.

پالایش نفت خام چین کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، پالایش نفت خام چین در ماه می نسبت به سال قبل افزایش یافت ولی نسبت به رکورد ماه آوریل کاهش داشت چون پالایشگاه ها تولید خود را در بحبوحه تقاضای ضعیف سوخت کاهش دادند.

  پالایش نفت خام ماه گذشته 2.8 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به 51.9 میلیون تن معادل 12.22 میلیون بشکه در روز رسید. در حالی که پالایش نفت خام در آوریل 12.68 میلیون بشکه در روز بود.

  سنگ یی تی، مدیر ارشد مشاوره اس آی ای انرژِی گفت:« تقاضای پایین سوخت  مخصوصاً بنزین باعث شده پالایشگاه ها تولیدشان را کاهش دهند».

  تولید پالایشگاه کمترین حد روزانه طی چهار ماه گذشته بود. تولید صنعتی هم به طور غیر منتظره ای کند شد و در ماه می به کمترین حتی 17 ساله رسید.

  فروش اخیر خودروهای چینی برای یازدهم ماه پیاپی درمی کاهش یافت که دلیل آن کمبود اطمینان مشتری در یک اقتصاد کند است.

  تی گفت:« رشد منفی در صنعت خودروی چین تقاضای نفت را در این کشور پایین می‌آورد».

  انتظار می رود تولید پالایشگاهی در چین  ، بزرگترین وارد کننده نفت دنیا و دومین مصرف کننده بزرگ نفت با آغاز به کار دو پالایشگاه جدید افزایش یابد.

  پالایشگاه خصوصی هنگلی پترو کمیکال جدیدترین بخش خود را با ظرفیت 400 هزار بشکه در روز در اواخر می راه‌اندازی کرد در حالیکه ژیجیانگ پتروکمیکال هم ماه قبل تولید آزمایشی خود را آغاز کرده بود.

  در پنج ماه اول سال جاری، تولید پالایشگاهی چین 4.4 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و259.49 به میلیون تن رسید.

  تولید نفت این کشور هم در ماه می یک درصد نسبت به سال قبل بالا رفت و به 16.23 میلیون تن معادل 3.82 میلیون بشکه در روز رسید.

  تولید در دوره ژانویه تا می 0.7 درصد نسبت به سال قبل بالا رفت و به 79.29 میلیون تن رسید. شرکتهای بزرگ نفت چین با تقاضای دولت مبنی بر تقویت عرضه داخلی، حفاری‌های خود را افزایش دادند.

  تولید گاز طبیعی چین 14.4 میلیارد متر مکعب در ماه می بود که 12.9 درصد بالاتر از سال قبل گزارش شد.

  تولید در پنج ماه اول سال 9.8 درصد نسبت به سال قبل بالا رفت و به 72.5 میلیارد متر مکعب رسید. تولید گاز طبیعی  سریع تر از تولید نفت خام بود چون اولویت شرکت‌های نفت دولتی چین  هزینه برای سوختهای پاکتراست.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز ۱۵۳
    • بازار امروز
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو