مدیران خودروعصر خودرو

مدیرعامل بزرگترین شرکت گازی روسیه:

تحریم ضد ایران و ونزوئلا یک سوم انرژی جهان را محدود کرد

عصر بازار- مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت نفتی روسیه گفت:تحریم‌های آمریکا ضد ایران و ونزوئلا، یک‌سوم ذخایر انرژی نفت جهان را دچار محدودیت کرده است.

تحریم ضد ایران و ونزوئلا یک سوم انرژی جهان را محدود کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مهر، ایگور سچین، مدیرعامل شرکت روسنفت روسیه گفت: آمریکا از انرژی به عنوان سلاح استفاده می‌کند و دوران طلایی انرژی آمریکا، به دوران استعمارگری انرژی برای دیگر کشورها بدل شده است.

  وی اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا ضد ایران و ونزوئلا، یک‌سوم ذخایر انرژی نفت جهان را دچار محدودیت کرده و آمریکا جایگاه اخلاقی برای ادعای رهبری بازار آزاد جهانی را از دست داده است.

  مدیرعامل روسنفت گفت: برخی دوست دارند روسیه را به استفاده سیاسی از انرژی متهم کنند، اما بی‌تردید امروز واقعیت این است که آمریکا از انرژی به عنوان سلاحی سیاسی در سطحی گسترده استفاده می‌کند؛ تحریم‌ها یا حتی تهدید تحریم‌ها، تأثیری مخرب بر زیست‌بوم بازار جهانی انرژی دارد.

  سچین، درباره ادعای مسئولان آمریکایی مبنی بر اینکه این کشور با صادرات گاز، در واقع مولکول‌های آزادی را صادر می‌کند، اعلام کرد: مولکول‌های گاز روسیه مانند گاز آمریکاست، اما گاز روسیه 30 درصد ارزان‌تر است. انگیزه آمریکا از محدود کردن صادرات گاز روسیه به اروپا، تنها ضربه زدن به روسیه نیست و آمریکا قصد کند کردن رشد اقتصاد اروپا را نیز دارد. مهم‌ترین دردسرساز امروز، سیاست‌های دولت آمریکا است و تنها کشورهایی که آمریکا آنها را به سرکشی متهم می‌کند از تحریم‌های این کشور آسیب نمی‌بینند، شریکان و متحدان آمریکا نیز دچار آسیب می‌شوند.

  سچین اظهار کرد: سرکوب رقیبان، به الگوی غالب در سیاست‌های اقتصادی و سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده است.

  وی پیش‌بینی کرد که آمریکا در سال جاری میلادی، 2 میلیون و 500 هزار بشکه از عرضه روزانه نفت جهان را مشمول تحریم‌های خود می‌کند. افزایش بیشتر تولید نفت آمریکا ممکن است نیازمند یک قربانی تحریمی جدید باشد.

  این مقام مسوول همچنین اعلام کرد که صادرات نفت آمریکا تا سال 2024 میلادی به 9 میلیون بشکه در روز می‌رسد و از روسیه و عربستان پیشی می‌گیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز ۱۵۳
    • بازار امروز
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو