عصر خودرو

رئیس سازمان چای:

خرید برگ سبز چای به ۴۶ هزار تن رسید

عصر بازار- جهان ساز گفت: براساس آخرین آمار تاکنون، ۴۶ هزار تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۱۴۸ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

خرید برگ سبز چای به ۴۶ هزار تن رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، حبیب جهان ساز، رئیس سازمان چای درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی برگ سبز چای اظهار کرد: براساس آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون، 46 هزار تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر 148 میلیارد تومان از چایکاران 2 استان گیلان و مازندران خریداری شده است.

  وی از پرداخت 26 درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون 37.4 میلیارد تومان مطالبات چایکاران پرداخت و مابقی به مرور به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

  جهان ساز با اشاره به اینکه عمده چای چین بهاره از کیفیت بالایی برخوردار است، بیان کرد: با توجه به شرایط مناسب اقلیمی، 94 درصد برگ سبز خریداری شده درجه یک و مابقی درجه 2 است.

  رئیس سازمان چای ادامه داد: از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده، رقمی حدود 10 هزار تن چای خشک استحصال شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 تا 15 درصد رشد داشته است.

  وی عملیات به زراعی، بارندگی‌های اخیر، احیای باغات، پرداخت 18 میلیارد تومان تسهیلات به عملیات به زراعی و توزیع 6 هزار تن کود به چایکاران و هرس باغات را عامل اصلی افزایش و عملکرد تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل و ورود چایکاران به باغات برشمرد.

  جهان ساز جلوگیری از قاچاق چای را امری مهم در رونق تولید دانست و گفت: با توجه به کیفیت بالای چای تولیدی و استقبال مصرف کنندگان از چای داخل به سبب رقابت با برند‌های خارجی، کارخانه‌های چای مشکلی در فروش ندارند.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای مطابق با تورم و هزینه‌های تولید نیست، بیان کرد: در حال حاضر کارخانه‌ها هر کیلو برگ سبز چای را 500 تا یک هزار و 500 تومان بالاتر از قیمت خرید تضمینی خریداری می‌کنند.

  جهان ساز در پایان از افزایش 15 تا 20 درصدی تولید برگ سبز چای نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: با توجه به مصرف چای تولید داخل و تامین 26 تا 27 درصد نیاز کشور از تولید داخل باید مابقی نیاز کشور از طریق واردات تامین شود.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۲۸
    • بازار امروز ۲۲۷
    • بازار امروز ۲۲۶
    • بازار امروز ۲۲۵
    • بازار امروز ۲۲۴
    • بازار امروز ۲۲۳
    • شماره ۲۲۱
    • بازار امروز ۲۲۰
    • بازار امروز ۲۱۹
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو