عصر خودرو

تداوم کاهش قیمت در بازار جهانی طلا

عصر بازار- قیمت طلا پس از اینکه در معاملات روز گذشته بازار جهانی با بزرگترین کاهش یک روزه در یک ماه اخیر روبرو شد، تحت تاثیر رشد ارزش دلار و بهبود ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاری روز جمعه به روند کاهشی خود ادامه داد.

تداوم کاهش قیمت در بازار جهانی طلا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر بازار» به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.1 درصد کاهش یافت و به 1285.01 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز پنجشنبه 0.8 درصد سقوط کرده بود که بزرگترین کاهش یک روزه در یک ماه گذشته بود.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش، در 1285.20 دلار ایستاد.

  به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوپرز، بازارها به دارایی‌های پر ریسک تمایل دارند و سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند از پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین بهره ببرند.

  شاخص‌های سهام آمریکا از نتایج مالی مثبت شرکت‌ها و آمار اقتصادی مطلوب سود برده و به روند صعودی خود ادامه دادند. در این بین، شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب، به بالاترین حد در حدود دو هفته اخیر صعود کرد.

  با از بین رفتن ریسک گریزی سرمایه‌گذاران، بازده اوراق خزانه آمریکا بهبود یافت و از ارزش دلار پشتیبانی کرد.

  دلار قوی‌تر معاملات طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

  بر اساس گزارش رویترز، اوایل هفته جاری پس از اینکه چین وضع تعرفه‌های تلافی‌جویانه علیه کالاهای آمریکا را اعلام کرد، هر اونس طلا برای تحویل فوری 1.1 درصد صعود کرده بود که بزرگترین رشد روزانه در حدود سه ماه اخیر بود.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.2 درصد کاهش یافت و در 14.52 دلار ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.6 درصد کاهش یافت و به 824.43 دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 0.1 درصد کاهش داشت و 1329.35 دلار معامله شد.

  برچسب ها