مدیران خودروعصر خودرو

سیل ۶۱۶۶ میلیارد تومان خسارت به کشاورزی وارد کرد

عصر بازار- درحالی که بر اساس جدید ترین آمار ارائه شده، سیل و با رندگی‌های اخیر، تا به امروز ۶ هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان خسارت به کشاورزی وارد کرده است اما صندوق بیمه کشاورزی میزان برآورد خسارت بیمه گذاران را تا به امروز حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.

سیل ۶۱۶۶ میلیارد تومان خسارت به کشاورزی وارد کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، درحالی که صندوق بیمه کشاورزی میزان خسارت سیل به بیمه گذاران را  دربیش از 16 استان کشور حدود 300 میلیارد تومان برآورده کرده است که میزان خسارت وارد شده به بخش کشاورزی 6 هزار و 166 میلیارد تومان است؛ یعنی کمتر از 5 درصد از کل خسارات وارد شده به بخش کشاورزی توسط صندوق بیمه کشاورزی( برای بیمه گذاران) جبران می شود.

  سید محمد موسوی مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: براساس آخرین گزارش های رسیده به علت بارندگی ها و سیلاب های اخیر تا امروز (17 فروردین ماه) در مجموع 6 هزار و 166 میلیارد تومان به بخش کشاورزی در 16 استان خسارت وارد شده است.

    وی افزود:سیل اخیر به 46.3 درصد بخش زراعی، 12.2 درصد بخش باغبانی، 19 درصد بخش دام ، طیور و آبزیان و 22.5 درصد بخش آب و خاک، امور زیربنایی و تاسیسات و شبکه های انتقال آب خسارت وارد کرده است.

  وی 80 درصد خسارت ها را مربوط به چهار استان دانست و اظهارداشت: در بین 16 استان سیل زده، بیشترین میزان خسارت های بخش کشاورزی مربوط به استان های گلستان، خوزستان، لرستان و مازندران است. این خسارت ها به 872 هزار هکتار اراضی زراعی شامل محصولات گندم، جو، کلزا و برنج و 108 هزار هکتار اراضی باغی مرکبات و سیاه ریشه وارد شده است.

  بنابراین گزارش، رامین امینی مدیر روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی پیش از این (امروز) در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفته بود که براساس برآوردهای انجام شده دربیش از16 استان درگیر سیل، تاکنون بیش از 3 هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران وارد شده است.

  وی با بیان اینکه خسارت تنها به کشاورزانی پرداخت می شود که در این صندوق بیمه شده بودند، اظهار داشت:در 16 استان کشور که بیشترین میزان درگیری با سیل را دارند 71 هزار فقره پرونده خسارت تشکیل شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز ۱۵۳
   • بازار امروز
   آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
   آرشیو