مدیران خودروعصر خودرو

تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی، اولین دستور کار مجلس در سال ۹۸

عصر بازار- تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی در اولین دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال جدید اعلام شد.

تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی، اولین دستور کار مجلس در سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، طبق دستور کار اعلامی، مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه(18 تا 20 فروردین) جلسه علنی خواهند داشت.

  بر این اساس گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی سازی، گزارش این کمیسیون مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز و املاک مربوطه و همچنین شرکت آذر چلیک توسط سازمان خصوصی‌سازی و گزارش کمیسیون انرژی در مورد تخلفات مرتبط با شرکت پالایش نفت کرمانشاه از جمله مواردی است که در دستور کار نمایندگان مجلس در نخستین هفته کاری خود در سال 98 قرار گرفته است.

  همچنین به موارد قابل طرح در این دستور کارها باید گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در مورد نقض قانون و مقررات مربوط به واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی و مجتمع هرمزال را نیز اضافه کرد.

  این گزارش می افزاید: نمایندگان مجلس در حالی نخستین هفته کاری خود در سال جدید را با پرداختن به عملکرد سازمان خصوصی سازی آغاز می کنند که از یک سو این سازمان در سال گذشته پرحاشیه ترین دوران تاریخ خصوصی سازی کشور را به همراه پوری حسینی، رئیس پرحاشیه اش طی کرده و از سوی دیگر تحقق شعار امسال که "رونق تولید" انتخاب شده، بدون شک در گرو اهمیت دادن به بخش خصوصی و اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی است.

  بر این اساس باید منتظر ماند و دید نتیجه تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی در مجلس چه مواردی اعلام خواهد شد و هم این که آیا وزیر امور اقتصادی و دارایی بالاخره پس از انتقادات شدید نسبت به عملکرد رئیس فعلی سازمان خصوصی سازی، اقدام به برکناری پوری حسینی و جایگزینی شخص دیگری بجای وی خواهد کرد؟ یا این که اجرای سیاست خصوصی سازی در کشور در سال 98 را نیز مانند سال 97، فدای ادامه حضور و نشستن پوری حسینی بر صندلی ریاست سازمان خصوصی سازی می کند تا رئیس دو دوره ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی کماکان سکاندار سازمان خصوصی سازی باقی خواهد ماند؟!

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی