مدیران خودروعصر خودرو

گل رز ارزان خریدار ندارد

عصر بازار- مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای سراسری گل و گیاه کشور گفت: با آنکه قیمت فروش و میزان تولید گل رز در کشور به دلیل نوسانات ارزی و مشکلات اقتصادی کاهش یافته، اما بازار تولیدکنندگان این محصول راکد است.

گل رز ارزان خریدار ندارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، عزیزالله فتحی با اشاره به بروز نوسانات ارزی و تحریم ها تصریح کرد: عوامل یاد شده موجب شده تا هزینه تولید گل رز با توجه به رشد 90 درصدی قیمت مواد اولیه برای تولید گل و گیاه سه برابر شود به همین دلیل میزان تولید این محصول کاهش پیدا کرده است.
  وی افزود: هرچند هزینه های تولید گل و گیاه در کشور افزایش معناداری پیدا کرده است، اما به دلیل عدم استقبال از خرید این محصول تولیدکنندگان ناچار به ارزان فروشی هستند.
  مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای سراسری گل و گیاه کشور درباره علت استقبال نکردن مردم از خرید گل و گیاه خاطرنشان ساخت: در شرایط اقتصادی فعلی مردم تلاش می کنند خریدهای خود را اولویتی بندی کنند و از آنجایی که گل جزو مایحتاج اساسی مردم نیست از فهرست خرید اغلب مردم خارج شده و همین امر بازار گل فروشان را به رغم ارزان فروشی راکد کرده است.
  این تعاونگر درباره قیمت گل رز افزود: قیمت هر شاخه گل رز در سال 95، دو هزار تومان بود که این رقم درسال گذشته به هزار و 850 تومان رسید.
  وی ادامه داد: امسال نیز قیمت فروش هر شاخه گل رز در مقایسه با سال 95 با کاهش 25 درصدی به یک هزار و 500 تومان رسیده است اما علی رغم کاهش قیمت شاهد رکود در بازار صنف گل فروشان هستیم.
  مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای سراسری گل و گیاه کشور تصریح کرد: گل رز یک محصول وارداتی بود، اما با بومی سازی توانستیم نرخ آن را در بازار داخلی کاهش داده و مانع خروج ارز از کشور برای واردات آن شویم.
  فتحی افزود: در سالهای اخیر تلاش کردیم تا علاوه بر تامین نیاز داخلی نسبت به صادرات این محصول اقدام کنیم، اما برای موفقیت در این مسیر نیاز به تشکل صادراتی داریم؛ زیرا تولیدکنندگان به تنهایی امکان صادرات این گل را ندارند.
  مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای سراسری گل و گیاه کشور با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان گل و گیاه خاطرنشان ساخت: پس از هدفمندی یارانه ها مقرر شد در قیمت انرژی برای تولیدکنندگان گل و گیاه اقدامات حمایتی انجام شود، اما تاکنون این وعده محقق نشده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار