مدیران خودروعصر خودرو

روز تاریک بازارهای سهام؛

سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح ۱۹ ماهه خود سقوط کرد

عصر بازار- روز پنج‌شنبه، پس از بدترین سقوط وال‌استریت در ۸ ماه گذشته که منجر به افت شدید ریسک‌پذیری شد، سهام در بازارهای آسیایی به پایین‌ترین سطح ۱۹ ماهه خود سقوط کردند.

سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح ۱۹ ماهه خود سقوط کرد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مهر، روز پنج‌شنبه، پس از بدترین سقوط وال‌استریت در 8 ماه گذشته که منجر به افت شدید ریسک‌پذیری شد، سهام در بازارهای آسیایی به پایین‌ترین سطح 19 ماهه خود سقوط کردند.

  افزایش شاخص‌های نوسان بازار و نگرانی‌ها در مورد بازارهای سهامی که قیمتی بیش از میزان ارزش واقعی خود دارند، آن هم در فضایی که سود اوراق قرضه و نرخ بهره، به سرعت در حال رشد است، به بازارها فشار وارد می‌کند.

  گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، با سقوط سنگین 3.8 درصدی روبرو شد و کمترین سطح خود از مارچ 2017 تا کنون را ثبت کرد.

  داده‌های تاجران نشان ‌می‌دهد که بازارهای اروپا هم همچنان به سقوط خود ادامه خواهند داد. فوتسی انگلیس 1.4 درصد پایین‌تر باز می‌شود، داکس آلمان 1.8 درصد و کاک فرانسه 2.1 درصد پایین‌تر از سطح بسته شده دیروز برای معاملات باز خواهند شد.

  سقوط سهام پس از سخنان رییس صندوق بین‌المللی پول، کریستن لاگارد، آغاز شد که گفت سهام در این بازارها به شدت گران قیمت‌گذاری شده‌اند. این سخنان صدها میلیارد دلار از ارزش سهام را از بین برد.

  تحلیل‌گران ای‌ان‌زی به این صورت نتیجه‌گیری کرده‌اند: بازارهای سهام درحالی به ورطه سقوط شدید افتاده‌اند که نگرانی‌ها در مورد بالا رفتن روز به روز نرخ سود اوراق، هشدارهای صندوق بین‌المللی پول در موردریسک‌های پایداری مالی و تداوم تنش‌های تجاری، باعث به وجود آمدن وضعیتی نامعین شده‌اند.

  نیکی ژاپن در بدترین سقوط روزانه خود از ماه مارچ تا کنون، 3.9 درصد از ارزش خود را از دست داد، درحالی‌که شاخص گسترده‌تر سهام ژاپن، تاپیکس، 207 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داد و 3.5 درصد سقوط کرد.

  سهام شاخص شانگهای 4.9 درصد سقوط کردند تا بدترین روز خود از فوریه 2016 تا کنون را ثبت کنند و به پایین‌ترین سطح خود از اواخر 2014 تا کنون برسند. شاخص شرکت‌های برتر چین، سی‌اس‌آی 300 هم 4.4 درصد از ارزش خود را از دست داد.

  سهام تایوان در میان بدترین آسیب‌دیدگان امروز بودند. شاخص سهام این منطقه 6.3 درصد سقوط کرد.

  کوسپی کره‌جنوبی هم 3.8 درصد پایین آمد.

  چن بور یی، تحلیل‌گر مشاوران سهام کاتای فیوچرز در چین تایپه، می‌گوید: نمی‌توان پیش‌بینی کرد که پایین‌ترین سطحی که ممکن است به آن برسیم کجا خواهد بود.

  در سقوط بازارهای سهام وال‌استریت در معاملات دیشب، شاخص اس‌اندپی 500 بدترین سقوط یک‌روزه خود از ماه فوریه تا کنون را ثبت کرد و 850 میلیارد دلار را از میان برد.

  دلار در سقوطی قابل‌توجه در برابر ین ژاپن نرخ 114.54 که اوج هفته گذشته آن بود تا 112.7 ین در برابر هر دلار پایین آمد.
  در برابر سبد ارزهای مهم جهان هم شاخص دلار به 95.263 واحد افت کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو