مدیران خودروعصر خودرو

جامعه بین الملل مخالف تحریم های آمریکا علیه ایران است

عصر بازار- تارنمای گلوبال تایمز روزنامه دولتی چین امروز (شنبه) نوشت: جامعه بین الملل یکصدا با تحریم های آمریکا علیه ایران مخالف است و خواهان تداوم روابط اقتصادی با تهران است.

جامعه بین الملل مخالف تحریم های آمریکا علیه ایران است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا ،تارنمای این روزنامه در مطلبی نوشت: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به دلیل نقض برجام و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران، بشدت باعث بی ثباتی در منطقه شده است.
  این گزارش می افزاید که حتی کشورهای اروپایی و آنهایی که ارتباطات نزدیکتری با آمریکا دارند نقض برجام و تحریم ها را نپذیرفته اند.
  گلوبال تایمز می نویسد آلمان از جمله این کشورها است که به ترامپ هشدار داده است در حال دامن زدن به بی ثباتی در منطقه خاورمیانه است.
  بنا به نوشته این روزنامه حتی سازمان ملل از کشورهای دیگر خواسته است نسبت به تحریم های آمریکا بی اعتنا باشند با ایران معامله کنند و همچنان از برجام حراست کنند.
  گلوبال تایمز ادامه داد که انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی از آمریکا خواسته اند به برجام باز گردد و توافق مهم تاریخی و دیپلماسی را بیش از این نقض نکند.
  روزنامه چینی نوشت که 'وانگ یی' وزیر خارجه چین گفته است کشورش از هیچ تلاشی برای همکاری با کشورهای دیگر برای حفاظت از برجام دریغ نخواهد کرد.
  در همین حال این نشریه تصریح کرد که روسیه بشدت از آمریکا انتقاد و تاکید کرده است که به توافق هسته ای سال 2015 پایبند است.
  گزارش روزنامه حاکی است که چین به توافقی که کشورهای دیگر آن را امضا کرده اند، سازمان ملل و شورای امنیت آن را مورد تایید قرار داده اند و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم پایبندی ایران را به آن بارها تایید کرده، متعهد است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی