قیمت جهانی طلا کاهش یافت

عصر بازار- قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۱۹۹۱ دلار و ۸۱ سنت رسید.

جمعه ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶:۰۰

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از تسنیم، قیمت طلا در نزدیکی سطح 2000 دلار در روز جمعه باقی‌مانده و برای سومین هفته پیاپی از دلار پیشی گرفته است. نشانه‌هایی از آرام‌تر شدن سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا و بحران در بخش بانک‌داری این کشور باعث شده تاجران دوباره به طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن روی بیاورند.

قیمت طلا در آستانه چهارمین افزایش قیمت پیاپی هفتگی قرار دارد و شاخص دلار به پایین‌ترین رقم طی 7 هفته گذشته رسیده است.

ضعف دلار نتیجه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در اوایل همین هفته بوده‌است. اما این بانک اعلام کرد روند افزایش نرخ بهره بزودی آرام‌تر می‌شود چون تأثیر منفی بر رشد اقتصاد گذاشته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.08 درصد کاهش به 1991 دلار و 81 سنت رسید.

ورشکستگی چندین بانک آمریکا باعث شده سرمایه‌گذاران طی 3 هفته گذشته در بحبوحه نگرانی درمورد گسترده شدن این بحران به سایر بانک‌ها، به طلا روی بیاورند.

بازارها در حال حاضر بر این احتمال تمرکز کرده‌اند که فدرال رزرو تنها یک بار دیگر نرخ بهره را در سال جاری میلادی افزایش می‌دهد. بانک مرکزی آمریکا طی 12 ماه گذشته 475 واحد بر نرخ بهره افزوده است.

توقف سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو به نفع طلاست. این فلز گرانبها طی سال گذشته میلادی تحت فشار بالا رفتن ارزش دلار و افزایش سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا قرار داشت.

بی‌ثباتی درمورد رکود اقتصاد در سال جاری هم به نفع طلا بوده‌است. قیمت سایر فلزات گران‌بها تغییر چندانی نداشته است. قیمت نقره با 0.12 درصد افزایش به 23 دلار و 29 سنت رسید و پلاتین با 0.06 درصد کاهش 988 دلار و 97 سنت معامله می‌شود.

برچسب ها

طلابازار جهانی
مطالب مرتبط بیشتر
برگشت به بالا